Connect with us

Hi, what are you looking for?

Android güvenliği: 2021 için ihtiyacınız olan tavsiye

2021 yılı için gün sayarken sizlere önemli hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz aslında bu vakti cevizli baklava yerken de geçirebilirdik ama bunun yerine, bu yıl için son bir hatırlatma yapmak istiyorum. Android kullanıcılarının bilmeleri gereken bir gerçeği daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için bu hatırlatıcıyı ara sıra uyarıcı bir masal olarak sunmak için uğraşıyoruz.

Bu gerçek, mobil cihazınızın güvenliğini merkez alır. Bu “eski ama güzel” i kaç kez çıkarırsam da, Android kullanıcıları en iyi uygulamaları görmezden gelmeye devam ediyor, yalnızca kendilerini mobil cihazlarında bir kötü amaçlı yazılım veya fidye yazılımı saldırısının kurbanı olarak görüyorlar .

Böyle olmak zorunda değil.

Google’ın Play Protect’i sorunun bir parçası

Google’ın Play Protect, kullanıcılara yanlış bir güvenlik hissi verir. Play Protect’in, cihazları kötü amaçlı yazılım içeren yazılımlar yüklemekten koruması beklenir. Çoğunlukla, oldukça iyi bir iş çıkarıyor.

O cümleyi tekrar oku. “Play Protect, kötü amaçlı yazılımların cihazlarınızda yolunu bulmasını engelleme konusunda harika bir iş çıkarır.” Maalesef öyle değil.

Aslında Play Protect, kötü amaçlı yazılımların Play Store’a yüklenmesini ve ardından dünyanın dört bir yanındaki cihazlara yüklenmesini engellemedi. Korunduğunu varsayarak güvenlikten sıyrılan herkes sahte bir eşdeğerlik altında yaşıyor demektir.

Herkes benimle şunu söylesin: “Google Play Protect koruma garantili değildir.” Bu kadar basit. Google Play Store’da bulunan kötü amaçlı yazılımdan koruma araçları çok daha iyi olmadığı için sorun daha da derinleşiyor. Bir Android kullanıcısı ne yapmalı? Uygulamaları yüklerken o Play Protect Tarafından Korumalı rozetine her zaman güvenemezsiniz (şekil A) 

şekil A

Google’ın kullanıcıları koruma görevini üstlendiğini söylemiyorum. Aslında, Google, güvenlik görevinde oldukça iyi bir iş çıkarmaktadır. Ancak, Google her gün neredeyse imkansız olasılıklarla yüzleşiyor. Tıpkı bankalarda olduğu gibi, bilgisayar korsanları da her zaman veri çalmanın yeni yollarını düşünür. Bu, Google gibi şirketleri savunmaya geçiriyor ve böyle bir konumda olmak asla iyi değil. Reaktif güvenlik, korumayı garanti edemez. Bu nedenle, kapatılmadığı sürece hiç kimsenin cihazı% 100 güvenli olmayacaktır. Bununla birlikte, ortalama bir insan telefonları kapalıyken çalışamaz. 

Nasıl korunmalı

Ne yapabilirsin? Yıllardır verdiğim bu tavsiye listesine uyun:

  • Google Play Protect dışından asla yazılım yüklemeyin.
  • Yalnızca kullanmanız gereken uygulamaları yükleyin .
  • Uygulamaları yandan yüklemeyin. Dönem. Hiç.
  • Açıklamaları olmayan uygulamaları yüklemeyin.
  • Birkaç inceleme içeren uygulamaları yüklemeyin.
  • Bir uygulamayı yüklemeden önce geliştiriciye göz atın (bilgiler Geliştirici İletişim bölümünde bulunur). Bunlara bakın – onlar hakkında herhangi bir bilgi bulamazsanız, uygulamadan kaçının.
  • Bir uygulamayı yüklemeden önce, bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için bir Google araması yapın.
  • Yalnızca bilinen varlıklardan (Google, Amazon, Spotify vb.) Uygulamalar yükleyin.
  • Bozuk İngilizce başlıkları veya açıklamaları olan uygulamalardan kaçının. Google Play’de kötü amaçlı yazılım içeren uygulamaların başlıkları vardır (ve bunlar kötü amaçlı bulunan yasal uygulamalardır): Cream Trip, Crush Car, Desert Against, Find 5 Differences, Find Hidden, Iron It, Jump Jump, Money Destroyer, Rolling Scroll , Vur Onları, Shooting Run ve Sway Man.
  • Bir uygulama satın alma veya reklamlı ücretsiz bir uygulama kullanma arasında seçim yaparsanız, reklamlar bir cihaza kötü amaçlı yazılım enjekte etmenin en popüler yollarından biri olduğundan, her zaman satın alma seçeneğini tercih edin.

Bu, Android cihazınıza uygulama yüklerken dikkate alınması gereken şeylerin oldukça uzun bir listesi gibi görünebilir. Şöyle düşünün: Ne kadar çok önlem alırsanız, verilerinizi çalan veya telefon fidyenizi tutan kötü amaçlı bir yazılım parçasıyla o kadar az uğraşmanız gerekecek. Yukarıdaki liste bir garanti olmasa da, Android’de bulunan kullanıma hazır güvenlik deneyimini iyileştirmek için uzun bir yol kat edecektir. 

Mobil ve hatta masaüstü yaklaşım eğer Bunun üzerine, bu şekilde güvenlik bunu meselesi değil akılda tutmak eğer ama ne zaman , çok daha dikkatli sağlıklı bir doz kullanmak eğimli olacak.

Umarım 2021, herkes için çok iyi haberlerin taşıyıcısı olacaktır, ancak Android cihazınızın güvenliği söz konusu olduğunda, 2020 artık dikiz aynasında olduğu için güvende olduğunuzu düşünmeyin. Çok fazla dikkat göstermezseniz, kötü amaçlı yazılımların kurbanı olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Güvende olun, böylece üzgün olmanıza gerek kalmaz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır