Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

Kategori

Ars Technica’nın 2021 Ölüm Saati — 2020 yalnız bir başlangıçtı

Ars Technica'nın 2021 Ölüm Saati — 2020 sadece bir başlangıçtı

Aurich Lawson

Ars Technica’da, 2020 yılını atlattığınız için sizi resmi olarak kutlama etmek istiyoruz. COVID-19, son 12 ayda düzgüsel yaşamla ilgili her şeyi değiştirmiş olabilir, yalnız işler 2021’i bekliyor. Şu anda bir aşı piyasaya sürülüyor. , daha bilim dostu bir ABD yönetimi Ocak ayında göreve başlamış olacak ve küçük bir ihtimal bu yıl düzgüsel halka açık toplantılara dönmeyi dört gözle bekleyebiliriz. İyi olacağız. [Editor’s note: We’re trying to be optimistic here.]

Ne yazık ki, muhtemelen 2021’e girerken yazdığımız bazı firmalar için aynı şeyi söyleyemezsiniz. Pandemi yılı teknoloji endüstrisini de etkiledi ve 2020’de olacağını düşündüğümüz bazı şeyleri geciktirdi. netice Oracle / Google) ve diğeri değişikliklerin hızlandığını görüyoruz (kayıt akış numaraları şeklinde). Zor bir yeni yıla bakan şirketlerde size rehberlik etmek için, senelik Ars Technica Deathwatch, 2021 baskısına tekrardan hoş geldiniz.

Daha ilkin Deathwatch’ı ziyaret etmediyseniz Ars Emeritus Editör Sean Gallagher’ın vazife süresi, lütfen bilin: Her zamanki şeklinde, “Deathwatch” adıyla birazcık acıklı davranıyoruz. Bu sıralama, aşağıdaki şirketlerin tam olarak önümüzdeki takvim senesinde öleceğini tahmin etmemektedir. İflas yasaları, iktisaplar ve diğeri muhasebe oyunları kati kurumsal ölüm tarihlerini fazlaca öngörülemez yada acı verici bir halde yavaşlatıyor, yalnız en azından korkulu bir 2021 ile karşı karşıya olan firmalar, ürünler ve hizmetler hakkında bazı eğitimli tahminler yapabiliriz.

Tamamımız çevrimiçi yayınlanma hizmetlerinin 2021’e girerken büyük bir kazanan olmasına destek olduk, yalnız bu Deathwatch olduğundan kaybedenler hakkında konuşmak için buradayız. Bu, bir araya getirilmiş uzman panelimizin, kesinlikle mahkum olan “tüm beyaz perde endüstrisi” onuruna bir çöp kutusu ateşi yakarak başlamış olacağı anlamına geliyor. (Tamamımız izledi Muhteşem Hanım 1984 esasen, değil mi?) Götür onu, Ars Policy Guru, Kate Cox!

-Ron Amadeo

Tüm beyaz perde şirketleri

Times Square Regal Cinema, Ekim 2020'de açılmasına izin verilmesi için yalvarıyor, ancak hangi filmleri oynayacak ki?
Büyüt / Times Square Regal Cinema, Ekim 2020’de açılmasına izin verilmesi için yalvarıyor, yalnız hangi filmleri oynayacak ki?

Roy Rochlin / Getty Images

Bu yazmak bana acı veriyor şu sebeple ben Aşk beyaz perdeye gidiyor. Sanat evlerini seviyorum, ikinci kez yönetilen tiyatroları seviyorum, büyük aptal sıçrayan IMAX ekranlarını seviyorum, hepsini seviyorum. (Film eğitimi almanın en iyi yanı, programın tam iki senelik süresi süresince Boston’daki beyaz perde salonlarının yarısına parasız yada büyük seviyede indirimli geçiş hakkım olmasıydı. Haftada minimum iki kez bir şeyler görmeye gittim.)

Ve bu yüzden, beyaz perde dağıtımının iyi mi bulunduğunu yazmak zorunda olduğum için fazlaca üzgünüm. tamamen iğrençfakat buradayız.

ABD gişe kazancı 2019’da 11,4 milyar dolar civarında geldi, yalnız beyaz perde salonu iştirakı – koltuklardaki izmarit metriği – on yıldan fazla bir süredir düşüyor. 2002’de tiyatroya giriş sayısı 1,6 milyar ile zirveye ulaştı ve 1992’den bu yana en düşük düzey olan 2017’de 1,24 milyara düştü. Katılım 2018’de birazcık artarak averaj 1,3 milyara geriledi, yalnız 2019’da tekrardan 1,24’e geriledi. milyar.

Bu … idi ilkin sinemaları aylarca kapatan salgın. Birçok yer şu anda kabaca yarı kapasiteyle açık olsa da, ABD’nin en büyük beyaz perde zinciri olan AMC, üçüncü çeyrek sonuçlarına yüzde 10 katılım bildirdi. (Tekrardan okuyun – katılımda yüzde 10’luk bir düşüş değil; Koltuklardaki ihtimaller içinde kıçların yüzde 10’u.)

AMC’nin geliri 2020’de yüzde 90’dan fazla düştü ve kısa sürede geri dönme emaresi göstermiyor. Şirket, yalnızca Temmuz ayında meydana getirilen borç tekrardan yapılandırması yardımıyla ayakta kalmaya devam ediyor. AMC üçüncü çeyrek neticelerini açıkladığında, daha oldukca hisse satarak bir miktar nakit elde etme planını da deklare etti, yalnız şirket büyük olasılıkla Bölüm 11 batkı davasına bakmış olduğu mevzusunda uyardı. İflas etmedi hala, yalnız Aralık ortasına gelindiğinde finansal analistler, analizin “küçük bir ihtimal batkı büyüktür, aslen muhteşem” aşamasına gelmişti. Bu şekilde bir yazgı, muhtemelen her geçen gün daha azca değil, daha oldukca görünüyor.

ABD’nin en büyük ikinci tiyatro zinciri Regal de aynı şekilde ıslatılıyor. Ana şirketi Cineworld de iflasın önlenmesi amacıyla Kasım ayında borcunu tekrardan yapılandırdı – yalnız işler iyi gitmiyor. Minimum bir Regal yeri hakkında dava açıldı 1.3 milyon dolar ödenmemiş kira Nisan’a kadar uzanan.

İşleri daha da kötüleştiren, 2021’de sergi işini kuramsal olarak tekrardan başlatmak için içerik hattı da tamamen kızardı. Warner Brothers, 2021 filmlerinin tamamını HBO Max’te, beyaz perde vizyonu ile eş zamanlı olarak evde seyretmek için yayınlamayı planlıyor. Disney (şimdi Fox’un da sahibi) aynı şekilde birkaç filmi geri çekiyor yada onları tiyatrolar yerine Disney + ‘da yayınlıyor. Ve dünya genelinde film ve TV prodüksiyonu 2020’de salgın sebebiyle yavaşladı yada durdu, bu da 2021 ve 22’de içeriğin kapıdan atılmasını zorlaştırdı.

Netice olarak, tiyatroların 2021’i geçmek için büyük bir tekrardan yapılanmaya ve nakit akışına ihtiyacı olacak … ve bu senenin başlarında Hakkaniyet Bakanlığı’nın almış olduğu karar yardımıyla, bir stüdyonun büyük bir tiyatro zincirini satın almasını engellemiş olan kural ortadan kalktı. Her şeyin ötesinde, bu, yöresel sinemanızın siz daha farkına varmadan gerçek bir Disneyplex haline gelme olasılığını ortaya çıkarır.

-Kate Cox

İster inan ister inanma Zoom

Tamam, Zoom aslen gitmeyecek 2021’de yada fazlaca uzun bir süre sonrasında. Yalnız bir işletme olarak, muhtemelen bazı zorluklarla karşılaşacak.

Tamamımız Pandemi, karşı karşıya toplantı ve etkinlik düzenleme becerimizi elimizden aldığından, 2020’de Zoom’u kullanmaya başladık. Salgın yüksek vitese girdiğinde platform neredeyse ilk aşamaya tam olarak hazır olmayabilir, yalnız Zoom, bazı gizlilik ve işlevsellik sorunları ile rotayı oldukça süratli bir halde düzeltti. Temelde her şey için gidilecek yer haline geldi.

İş Zoom oldu. Okul Zoom oldu. Mutlu saatler Zoom oldu. Zoom bu yıl o denli başarılıydı ki, firmanın adı neredeyse anında direkt jenerik hale geldi. Büyük oğlum, bölgemiz uzaktan öğrenme için Microsoft Teams’i kullanıyor olsa da “Zoom okulu” na gidiyor. Diğeri Kız İzci birlik liderleri ve benim Amazon Chime’ı kullanırken bile “Yakınlaştırma toplantıları” yapıyoruz.

Bu, Zoom hissedarlarının iyi bir yıl geçirdiği anlamına geliyor: firmanın hisse senedi kıymeti, her biri son iki çeyrekte. Kesinlikle stratosferik, rakipsiz bir büyümeye sahipti – gelişme önümüzdeki yıla kadar devam edemeyecek ve devam etmeyecek.

Zoom'un stoğu.  Bu tür bir büyüme tamamen sürdürülebilir, değil mi?

Zoom’un stoğu. Bu tür bir gelişme tamamen sürdürülebilir, değil mi?

Muhtemelen yakın ufukta bir COVID-19 aşısı bulunduğunu duymuşsunuzdur. Bu salgın ne kadar korkulu (ve fazlaca, fazlaca kötü) ve olmaya devam etse de, en azından uzak ufukta “düzgüsel yaşam” şeklinde bir şeyin zayıf parıltısını görebiliriz. Uzaktan emek harcama ileriye dönük daha yaygın olabilir, yalnız pek fazlaca insan bundan 12 ay sonrasında ofise geri dönecek. Doğum günü partileri, mutlu saatler, düğünler, cenazeler ve dinlence kutlamaları, güvenli hale gelir gelmez kesinlikle çevrimdışı duruma geçecek.

Pazar, mevcut haliyle, üç aylık gelişme için optimize edilmiştir. Zoom gelecek yıl buna haiz olmayacak. Aslına bakarsanız, aşılarla ilgili iyi haberler ulaştığında yığın kıymeti düşüyor. Yalnız artık popüler ve yaygın olan platformu, gene de kıymetli bir varlık olacaktır. Bu kombinasyon onu satın alma için görkemli bir hedef haline getiriyor.

Kurumsal firmalar daha ilkin denedi: Microsoft’un 2019 halka arzından ilkin Zoom’u satın almayı onlarca kere denemiş olduğu, yalnız Redmond’un reddedildiği bildirildi. Microsoft, o zamandan beri kendi ekiplerini daha oldukca şirket içinde geliştirdi ve şu anda Zoom için bir oyun yapma olasılığı daha düşük görünüyor. Google ve Amazon da Zoom ile rekabet eden kurum içi görüntülü söyleşi platformlarına haizdir ve bu firmalar extra antitröst incelemesini istemeyebilir.

Bahse girmeyi seven biri olsaydım, elinde nakit var ise gelecek yıl Salesforce’a birkaç dolar koyardım. Zoom, Slack’in derhal tarafındaki rafa yerleştirilmiş yeni bir bulut tabanlı kurumsal pakete hoş bir halde sığacaktı.

-Kate Cox

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

İnceleme

i Yeni yıla girerken mor yatak tutarları hala kuvvetli gidiyor. Şu anda, direkt Purple’dan bir yatak satın aldığınızda siparişinize eklenen 337 $ değerine kadar...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır