Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategori

Çocuk Bakıcılarında En Çok Tercih Edilen Bakıcılar: Filipinliler

Çocuk ve bebek bakıcısı arayan ailelerin önemli bir kısmı özellikle bir Filipinli bakıcı ile anlaşmak ister. Son yıllarda dikkat çekici şekilde artan bu arayışın birçok haklı sebebi vardır. Filipinlilerin millet olarak taşıdıkları özellikler, kullandıkları yabancı diller, çalışma disiplini, yatılı olarak kalmayı kabul etmeleri gibi özellikler bu tercihi etkiler.

Filipinli bakıcıların en çok tercih edilen grup olmasının nedenlerinin başlıcaları şunlardır:

1- Millet Olarak Güler Yüzlü ve Çalışkan Olmaları

Filipinliler güler yüzlü, sıcakkanlı, kolay uyum sağlayan, iş disiplinine sahip ve çalışkan insanlardır. Çalıştıkları yerlerdeki ebeveynlerle ve çocuklarla sağlıklı ve kaliteli ilişki kurabilirler. Özellikle çocukların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderebilir, sevgiye dayalı bir ilişki kurabilirler. Bu sayede çocuklar bakıcılarına kolay alışacak ve birlikte oldukları süreçte sağlıklı bir gelişim sergileyecektir.

İş disiplinine sahip olmaları nedeniyle kendilerine güvenle çocuk teslim edilebilir. Bu nedenlerle Filipinli bakıcı arıyorum ilanlarına sıklıkla rastlanır.

2- İngilizceyi Anadilleri Gibi Konuşabilmeleri

İyi şekilde yabancı dil öğrenme yolunda bebeklik ve çocukluk çağında bu dili konuşan biriyle birlikte olmak büyük şanstır. Filipinliler iki resmi dillerinden birinin İngilizce olması ve bu dilde eğitim almaları nedeniyle İngilizceyi çok iyi derecede konuşurlar.
Çocukların Filipinli bakıcılarla bir arada yaşayarak yabancı dil öğrenmeleri için Filipinli bakıcı İstanbul arayışı artar. Ayrıca ailenin diğer fertleri de bakıcılarla diyalog halinde olacağında İngilizce konuşma pratikleri yapılabilecektir.

3- Yatılı ve Uzun Süreli Bakıcı İmkanı

Çocukların bakıcılarının çok sık değişmesi tercih edilmez. Çünkü sık ayrılıklar çocuk psikolojisini olumsuz etkiler ve bağlanma problemi yaşanır. Filipinli bakıcılar asgari şartlarda anlaşma sağlandıkça uzun süre aynı yerde çalışmayı tercih eder.
Ülkelerinden uzakta olmaları nedeniyle çalıştıkları evde yatılı olarak kalmayı kabul eden Filipinliler geceleri de çocuk bakımı ve ev işlerine destek olabilir. Vardiyalı ya da nöbet sistemi ile çalışan ebeveynler için bu önemli bir özelliktir. Yerli bakıcılar genellikle gündüz çalışıp akşam eve dönmeyi tercih eder.

4- Ev İşlerine de Yardımcı Olabilmeleri

Filipinli bakıcılar en başta ev işlerine yardım etmesinin beklendiği belirtilmesi halinde bu desteği sunabilir. Asya mutfağının güzel yemeklerini yapabilir, temizlik işlerinin altından kalkabilirler. Belki biraz fazla ücret ödenerek her konuda kendilerinden yardım alınabilir.

5- Eğitimli ve Birikimli Bakıcıyla Çalışma Şansı

Filipinli bakıcıların tamamına yakını üniversite mezunu ve kendini yetiştirmiş kişilerdir. Dünyadaki gelişmeleri takip eden, okuyan, öğrenen açık fikirli bakıcılarla birlikte büyümek çocuklar için önemli bir şanstır.
Çocuk eğitimi ve psikolojisi konusunda da bilgi sahibi olan bakıcılar gerektiğin çocuklarla oyun oynayabilir, onların seviyesine inip sohbet edebilir, bilgi ve becerilerini paylaşabilir. Böyle bir bakıcı ile büyüyen çocuklar sevgi dilini öğrenecek ve özgüven sahibi olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Teknoloji Haberi

Touch Bar ile donatılmış bir Mac Book Pro’nuz varsa, bunu kullanarak da bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Sistem Tercihlerinizde bazı ince ayarlar yapmanız gerekecek, ancak düzenli...

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Bu sana kaç kez oldu? Evvelde oldukça azca bilginiz olan yada asla bilmediğiniz aygıt grupları üstünde çalışmakla görevlendirildiniz yada basitçe makinelerden bazı temel detayları süratli...

Yazılım

Fidye yazılımı, işletmelerin karşı karşıya olduğu en büyük tehditlerden biridir. Bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı olan ve siber suçluların ağı giz yazıya çevirmek için fena amaçlı yazılım kullandığını...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır