Connect with us

Hi, what are you looking for?

Google, TikTok ve Instagram’dan kısa biçimli videoları bir araya getiren bir arama özelliğini test ediyor.

Google, Instagram ve TikTok videolarını mobil cihazlar için Google uygulamasında kendi özel atlıkarıncalarında ortaya çıkaracak yeni bir özelliği test ediyor bu, şirketin Google platformundan tamamen ayrılan sosyal video eğlencesi arayışında kullanıcıları tutmasına yardımcı olabilecek bir hareket. Bu özelliğin kendisi, bu yılın başlarında başlatılan ve Google’ın ilk olarak Google Discover içinde bir “Kısa Videolar” döngüsü (   Google mobil uygulamasında ve bazı Android cihazlarda ana ekranın solunda bulunan kişiselleştirilmiş özet akışı) tanıttığı bir testte genişliyor .

Açık olmak gerekirse, bu “Kısa Filmler” atlıkarınca farklıdır Google’ın Hikayeler , dışarı haddelenmiş iOS ve Android için Google Arama uygulamasında, Ekim 2020 yılında. Daha önce “AMP Hikayeleri” olarak bilinen bu “Hikayeler”, Google’ın Forbes, USA Today, Vice, Now This, Bustle, Thrillist ve diğerleri gibi çevrimiçi yayıncılık ortakları tarafından oluşturulan kısa biçimli video içeriğinden oluşur.

Bu arada, “Kısa Videolar” atlıkarınca odaklanmış olmuştu da olmuştur – Google’ın kendi kısa video projesi Tangi, Hint TikTok rakip Trell yanı sıra Google’ın kendi video platformu YouTube dahil diğer platformlar, sosyal videoyu toplayarak deneme  geç itibariyle kısa biçimli içerik .

Green Bay Paketleyicileri için Google Bilgi Tabanı kutusunu geçtiğinizde Kısa Videolar atlı karıncasının göründüğünü ve ardından puanları, En Çok Okunan Haberler, Twitter sonuçlarını, En İyi Sonuçları, Resimleri, Videoları ve oyuncuların listesi gibi diğer içerikleri izlediğini gördük. , puan durumu ve daha fazlası.

Kısa Videolar satırında hem Instagram hem de TikTok videoları mevcuttu. Tıklandığında, sosyal platformun web sürümüne yönlendirilirsiniz – cihazınızda yüklü olsa bile yerel mobil uygulamaya değil. Sonuç olarak, Google kullanıcılarının Google’da kalma olasılıkları daha yüksektir, çünkü tek gereken, videoyu izledikten sonra arama sonuçlarına dönmek için geri okuna dokunmaktır.

Instagram ve TikTok içeriğini dahil edecek genişleme, ilk olarak Search Engine Roundtable tarafından ( Brian Freiesleben’in tweetiyle ) bildirildi. Google uygulamasında “paketleyicileri” arayarak ve ardından sayfayı aşağı kaydırarak özelliğe erişebildiler.Bununla birlikte, Facebook / Instagram veya TikTok ile ne kadar resmi bir ilişkisi olduğu açık değil. (Bu şirketler yorum yaparsa güncelleme yapacağız.)

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır