Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

İnceleme

Insta360 Evo İnceleme | Güvenilir Yorumlar

Karar

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi hibrit VR / 360 video atıcı. Evo muhteşem değil, sadece bir cep VR kamerasında video kalitesinin, özelliklerin ve kullanılabilirliğin en iyi karışımını sunuyor.

Artıları

 • Ufak, sağlam dönüştürücü tasarım
 • İyi kalitede 5,7K videolar
 • Muhteşem, varlıklı özelliklere haiz mobil uygulama

Eksileri

 • 5,7K dosyalar, masaüstü düzenleme / dışa aktarma gerektirir
 • 360 aşama dikiş istediğimizden daha görünür

Anahtar Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: £ 419.99
 • 30 fps’de 5,7K VR / 360 video
 • 60 fps’de 4K VR / 360 video
 • 18 megapiksel fotoğraflar
 • Wi-Fi ve mikro-USB bağlantısı
 • microSD kart yuvası

Insta360 Evo nedir?

Insta360 Evo Şu anda iki tür 360 derecelik kamera mevcuttur. Çevrenizdeki her şeyi filme almak için iki balık gözü lens kullanan Insta360 One X benzer biçimde standart modeller ve yukarıdakileri icra eden ve Oculus Go benzer biçimde kulaklıklar için 180 derecelik 3D VR kaydı icra eden hibrit modeller.

Kısa sürede incelediğimiz Vuze XR benzer biçimde, Insta360 Evo da ikincisinin bir örneğidir. İki ayrı lens yardımıyla iki tür sürükleyici içinde ne olduğu yakalayabilen cep boyutunda bir kameradır: VR 180 3D ve 360 ​​video.

Videolar maksimum 5,7K (5760 x 2880) çözünürlükte kaydedilebilir ve fotoğraflar 18 megapiksel kalitesinde çekilir. Bunlar mobil yada masaüstü uygulamaları vesilesiyle düzenlenebilir ve paylaşılabilir ve peşinden bir VR başlığı yada YouTube dahil olmak suretiyle çeşitli şekillerde görüntülenebilir.

Kağıt üstünde bunların hepsi Vuze XR’ye oldukça benziyor, sadece bu kameralardan hangisi (sanal) gerçeklikte daha iyi? Muhteşem uygulaması yardımıyla Evo, bu yarışmayı bitiriyor …

İlgili: En iyi aksiyon kameraları

Insta360 Evo – Tasarım

Vuze XR’nin akıllı dönüşen tasarımı bizi oturup farkettirdi ve Insta360 Evo’yu kutudan çıkardığımda, pek etkilenmediğimizi itiraf edeceğim. Bu, ilk bakışta birazcık lümpen ve rahat görünen siyah, bloklu bir cihazdır.

Kullandıkça daha oldukça beğenmeye başladım, sadece aslen XR’ye tercih ettiğim bir noktaya kadar. Entegre bir tutacağı olmadığı için Evo, XR’den oldukça daha küçüktür (en kübik halindeyken ortalama 90 mm kare, yalnızca 113 g ağırlığında) ve bir cebe sığacak.

Ek olarak, tamamen manuel dönüştürme yöntemi temelde kırılmazken, tutmayı kolaylaştıran mat dokulu bir yüzeyle kaplanmıştır – işleri tutmak için başka bir kilidi devreye almadan ilkin bir kilidi çıkarmanız ve menteşeli gövdeyi açmanız yada kapatmanız yeterlidir. yerinde.

Vuze XR’nin yay yüklü dönüştürme mekanizması, inkar edilemez derecede etkisi altına alan olsa da, daha hareketli parçalara haizdir ve bu yüzden, düşme durumunda arızalanma yada kırılma olasılığı daha yüksektir.

Dayanıklılıktan bahsetmişken, Evo sağlam hissederken, resmi olarak sağlamlaştırılmamış. Ek olarak microSD kart yuvası ve mikro USB bağlantı noktası, tüm unsurlara açıktır ve su geçirmez değildir. Pil entegre edilmiştir ve mikro USB ile şarj olur.

Alt yüzeyde acil durumlar için bir sıfırlama düğmesi ve ek olarak standart bir tripod yuvası var. Bu, Evo’yu beraber verilen masa üstü tripoda (tutamaç olarak çalışmak için katlanan) yada bir selfie çubuğuna takmak için kullanılabilir.

İkincisini temel pakette alamasanız da, bir tane içeren bir Evo paketi satın alabilirsiniz – ve özçekim çubukları hakkında düşünceleriniz ne olursa olsun, 360 derecelik videolar kaydetmek için hakkaten bir tane isteyeceksiniz.

Insta360 Evo – Özellikler ve performans

Evo’nun ana satış noktası, hem 3D VR hem de 2D 360 aşama içerik çekebilme kabiliyetidir.

İlki için, kameraların aynı yöne bakmaları gerekiyor, burada aslen her biri bir sahnenin birazcık değişik bir bakış açısını yakalayarak bir çift insan gözünü yansılamak ediyorlar. Bir VR başlığında görüntülendiğinde, iki görüntü tek bir 3D görüntü haline gelir.

360 derecelik içerik için, iki kamera birbirine bakar ve böylece her biri 180 derecelik bir görüntü yakalayabilir. Bu iki görüntü ondan sonra kamera yazılımı tarafınca 360 derecelik tek bir video yada fotoğrafta otomatikman birleştirilir.

Maksimum video çözünürlüğü oldukça yüksek bir 5.7K’dır, sadece bu sayı uygun bağlamında incelenmelidir: herhangi bir zamanda 5.7K görüntünün tamamına bakmanız pek ihtimaller içinde değildir – bir tek ufak bir kısmı. Ek olarak, 50/60 yada 100 / 120fps’lik daha süratli kayıt kare hızları karşılığında çözünürlüğü 4K yada 3K’ya düşürebilirsiniz; ikincisi, pürüzsüz, ultra ağır çekim oynatma için kullanışlıdır.

HDR ve Raw çekim dahil olmak suretiyle 18 megapiksel çözünürlükte 360 ​​aşama ve VR fotoğraflar da çekebilirsiniz. Hem bunlar hem de videolar için, çekimden ilkin ayarlayabileceğiniz bir takım ayar vardır: pozlama telafisi, deklanşör hızı, ISO ve beyaz dengesi ana ayarlardır.

Otomatik pozlamayı kafi buldum, sadece kendi tercih ettiğiniz şekilde çekim yapmanın kesinlikle ziyanı yok. Hususi çekim modları içinde hızlandırılmış video (çeşitli hız alternatifleriyle), HDR video ve günlük video bulunur; ikincisi, kendi kliplerini renk derecelendirme tutkusu olan kameramanlara yöneliktir.

Evo’nun kullanım için düğmeleri var – tek bir birleşik güç / kayıt düğmesi ve fotoğraf ve video çekimi içinde geçiş yapmak için bir mod düğmesi – sadece uygulama yardımıyla muhtemelen bu tarz şeyleri oldukça sık kullanmayacaksınız.

Insta360 Evo – Tamamlayıcı uygulama

Tamamlayıcı uygulama, Insta360’ın 360 derecelik hususi kamerası Insta360 One X tarafınca kullanılanla aynıdır ve bu {hiç de} fena bir şey değildir. Kolay erişilebilen sezgisel kullanıcı arayüzü ve hem çekim seçenekleri hem de düzenleme alternatifleriyle, Evo’nun kontrolünü çocuk oyuncağı haline getirir.

Akıllı telefonunuza kurduktan ve Wi-Fi ile Evo’ya bağlandıktan sonrasında, dışarıdayken tekrardan bağlanmak kolaydır – halihazırda başka bir Wi-Fi sinyaline bağlı bulunmadığınız sürece, cihazları otomatikman eşleştirmelidir. kamerayı açtığınızda.

Açın ve galeride ayarları değişiklik yapmak, çekim yapmak ve çalışmalarınızı gözden geçirmek / düzenlemekle kalmaz, bununla beraber değişik özellikler ve işlevler hakkında eğiticilere erişebilir ve kısa sürede yüklenen topluluk içinde ne olduğunun toplumsal beslemesini görüntüleyebilirsiniz. Kendi kreasyonlarınızı söz mevzusu beslemede, Instagram, Messenger, WhatsApp yada YouTube’da paylaşabilir, telefon film rulonuza kaydedebilir yada bir indirme bağlantısı alabilirsiniz.

Şimdiye kadarki en etkisi altına alan özellik, video klipleri kırpıp dışa aktarabileceğiniz ve hiper atlamalı hız ayarından 360 derecelik “ufak gezegen” görünümüne kadar oldukça çeşitli görsel efektler ekleyebileceğiniz editördür. Ek olarak, standart bir “düz” video olarak dışa aktarmak için 360 derecelik bir videonun karesini kesebilir ve bu kareyi oldukça çeşitli şekillerde seçebilirsiniz. Bunlardan hiçbirini Vuze XR’nin barebone uygulamasında bulamazsınız, bu yüzden Insta360 burada rakibine karşı büyük bir kazanç elde eder.

Uygulama hakkında not edilmesi ihtiyaç duyulan bir şey: 5.7K videoları dışa aktarmanıza izin vermez, sadece çözünürlüğü 4K yada altına düşürmeye zorlar – 5.7’lik tam çözünürlüğü korumak istiyorsanız masaüstü düzenleyiciyi kullanmanız gerekir. K klipler. Bununla beraber, 5,7K dosyaları (yakalandıklarından daha düşük bir çözünürlükte de olsa) inceleyebilirsiniz; bu, XR’nin uygulamasının yapmanıza izin vermeyeceği bir şeydir.

Insta360 Evo – Video ve fotoğraf kalitesi

Kamera sensörlerinin ufak boyutu ve lenslerin aşırı geniş açısı göz önüne alındığında, Evo’nun aynasız bir kameradan alacağınız muhteşem şekilde pozlanmış, parlamasız ve parazitsiz görüntüler üretmesini beklemek, bu manşetlerde bile ümit verici bir fikir. 5.7K çözünürlük.

Görüntü kalitesi asla kötü değil, sadece çözünürlüğün önerdiğinden daha yumuşak, daha azca detaylı bir görüntü bekleyin ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Aslen, bir VR başlığını taktığınızda ve kendinizi tam anlamıyla, bir tek saatler ilkin video çekmekte olduğunuz etkisi altına alan 3D yada 360 manzaralara daldırdığınızda, muhtemelen güç bela farkına varacaksınız.

Bunun sebeplerinden biri, videolarınızı düzleştiren ve çoğu zaman elde tutulan kayıtla beraber gelen potansiyel olarak mide bulantısına yol açan bob ve sallanmayı azaltan Insta360’ın FlowState görüntü sabitlemesidir.

Netice olarak, yukarıdaki Parlamento Meydanı’ndan alınan görüntüler, bir aksiyon kamerasıyla çekilmiş benzer biçimde görünmüyor ve daha oldukça alçaktan uçan bir drone’dan geliyormuş benzer biçimde görünüyor. Bu videoyu çekerken hiçbir noktada kamerayı hareket ettirmedim – bir tek kalabalığın içinde hareket ederken başımın üstünde tutuldu ve tüm kamera hareketleri ondan sonra mobil uygulamada düzenleme esnasında geliyor.

Bu düzenleme de uzun sürmedi. Evo, hakkaten sürükleyici içinde ne olduğu yakalamayı başarıyor – ve bunu, uygulamaları düzenlemede oldukça can sıkan iş yapmak zorunda kalmadan gerçekleştiriyor ki bu büyük bir bonus. Eve dönüş yolculuğunuz için kompozisyon ve çerçeveyle ilgili kararlar bırakırken, anın tadını çıkarmanızı sağlar.

Yaşamak zorunda olabileceğiniz bir şey, Evo’nun Insta360 One X’te görülenler kadar kusursuz olmayan 360 dikiş becerileridir. Evo, nesneler yakın olduğunda (iki metrenin altında yada daha çok) kenarları eşleştirmeye çalışır. One X’in haiz olmadığı bir mesele.

Niçin Insta360 Evo’yu satın almalı?

Piyasadaki en iyi ufak, hibrit 360 ve VR 180 kamerayı istiyorsanız, o süre işte bu.

Evo muhteşem değil – 360 modunun dikişi, firmanın One X modelinde olduğu benzer biçimde çalışmıyor. Bununla beraber, iyi görünen çekimleri ve fotoğrafları yakalamak için iyi bir iş çıkarır, muhteşem görüntü sabitleme ile beraber gelir ve mobil uygulaması hem kullanımı kolay hem de özelliklerle doludur.

Burada kesinlikle iyileştirme için yer var, sadece şu anda her iki tür sürükleyici içinde ne olduğu yakalayabilen daha iyi bir cep kamerası yok.

Karar

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi hibrit VR / 360 video atıcı. Evo muhteşem değil, sadece bir cep VR kamerasında video kalitesinin, özelliklerin ve kullanılabilirliğin en iyi karışımını sunuyor.

Özellikleri

Kamera tipi Dijital Kompakt
Megapiksel (Megapiksel) 18
Maksimum çıktı çözünürlüğü 5760 x 2880 @ 30 fps
Bellek kardı kısmı MicroSD

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

İnceleme

i Yeni yıla girerken mor yatak tutarları hala kuvvetli gidiyor. Şu anda, direkt Purple’dan bir yatak satın aldığınızda siparişinize eklenen 337 $ değerine kadar...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır