Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategori

İnternet Hızlarımızı Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Birçok etkene göre değişiklik gösteren İnternet hızı, genel olarak İnternet servis sağlayıcısının belirlediği değer aralığında seyretmektedir. Yani satın aldığınız İnternet hizmeti için, başlangıçta vaat edilen değerler size sunulmakta ve genellikle belirtilen değerlerin bir tık daha azı size sunulmaktadır. Buna da birçok durum neden olmakla beraber, bazı durumlarda İnternet hızı alışmışını da üzerine çıkabilmektedir.

İnternet hızını belirleyen temel etken İnternet servis sağlayıcınız olsa da, evinize gelen erişim kablolarının durumu, konumunuz ve İnternet yoğunluğu gibi farklı etkenler de İnternet hızınıza etki edebilmektedir.

Eğer siz de İnternet hız değerleriniz ile ilgili problem yaşıyor ve hız değerlerinizin durumunu öğrenmek istiyorsanız, bu ınternet-geschwindigkeitstest sitesini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ederek hızlı bir şekilde İnternet değerlerinizi ölçebilir ve net sonuçlar alabilirsiniz. Alacağınız sonuçlar dahilinde farklı yollara başvurabilir ve İnternet hızınız ile ilgili artış sağlayabilirsiniz.

İnternet Hızınızı Hangi Değişkenler Etkiliyor?

İnternet hızı üzerinde birçok farklı etken etkili olmaktadır. Bu etkenlerin başında servis sağlayıcınız gelmekle beraber, evinizin bulunduğu bölgenin altyapısı, evinize gelen hatların kalitesi & durumu ve daha birçok etken etkili olmaktadır. Bunlarla beraber İnternet’e bağlandığınız cihazın yazılımsal durumu ve modeme olan uzaklığı da İnternet hızınız üzerinde etkilidir.

Eğer siz de normal olarak kullandığınız İnternet ile ilgili bir problem yaşıyor ve sorunun internet hızınız ile ilgili olup olmadığını merak ediyorsanız, SpeedtestDE adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteyi ziyaret ederek yükleme & indirme testi ve hız testi yapabilir, İnternet hızlarınızın ne durumda olduğunu net bir biçimde görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle sorunun nereden kaynaklandığını çok daha kolay bir şekilde bulabilir ve probleminizi çözebilirsiniz.

Hızlı ve Doğru Ölçüm için En İyi Adres

Hızlı ve doğru bir şekilde ölçümleme imkanını sizlere sunan SpeedtestDE adresi, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Tek bir tuş ile sizin de kolaylıkla kullanabileceği İnternet hız testi, doğru ve güvenilir sonuçlar vermekle beraber, bir o kadar da hızlı çalışmaktadır. Bu da sonuçların hızlı bir şekilde size sağlanmasına olanak tanımaktadır.

Site Üzerinde Hangi İnternet Değerlerinizi Ölçebilirsiniz?

İnternet hızınızı genel olarak ölçen ve tüm değerleri size hızlı bir şekilde sunan site, başta indirme ve yükleme hızlarınız olmak üzere, ping durumunuzu ve yaşanan jitter durumlarını da ölçmektedir. Speed test ile ping değeriniz ölçen site, aynı anda jitter değerlerinizi de ölçmekte ve İnternet hızınızda yaşanan dalgalanmaları size sunmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ölçüm Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer siz de SpeedtestDE aracılığıyla İnternet hız testi yapıyorsanız, daha doğru ve kesin ölçümler yapmak için modeminize mümkün olduğu kadar yaklaşmalı ve hatta kablo ile bağlantı sağlamalısınız. Bununla beraber ölçüm yapılacak cihaz hariç, tüm cihazları ağdan çıkarmalı ve kullanılacak olan cihazın da indirme ve yükleme hizmetlerini kapamalısınız. Böylelikle site aracılığıyla çok daha doğru ve kesin sonuçlar alabilir, gerçek İnternet hız değerlerinize ulaşabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır