Connect with us

Hi, what are you looking for?

Mobil

İPhone ‘unuzdaki uygulamalar nasıl silinir

Son olarak iPhone uygulaması hakkında heyecanlanmak ve onu cihazınıza indirmek her şey yolunda ve güzel, sadece yenilik bittiğinde, ondan iyi mi kurtulacağınızı bilmek açık değil. 

Eğer çalışıyorsanız olsun iPhone’unuzda yer açmak , ev ekranı çeki seviye , Instagram üstünde daha azca vakit harcamak yada haiz güvenlik kaygıları , bu kılavuz an hangi iPhone iOS sürümü, istenmeyen iPhone uygulamaları silmek için iyi mi göstereceğim üstünde. 

Sonunda bir kereliğine ve tamamen iPhone uygulamalarınızı iyi mi muntazam bir halde sileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. 

İOS 13 ve daha eski sürümleri çalıştıran cihazlarda iPhone uygulamaları iyi mi silinir 

İPhone uygulamalarını eski cihazlarda silmek fazlaca basittir. Silmek istediğiniz uygulamanın bulunmuş olduğu ana ekrandayken, herhangi bir uygulamayı titremeye başlayana kadar basılı tutun (“uzun basın”). Apple’ın “sallama modu” olarak adlandırdığı şekilde hareket etmeye başladıklarında, indirdiğiniz herhangi bir üçüncü taraf uygulamasında, uygulama simgesinin sol üstünde bir “X” görünür. 

Silme işlemini başlatmak için gitmesini istediğiniz uygulamadaki “X” simgesine dokunun, peşinden beliren açılır onay penceresinde “Sil” düğmesine dokunun. 

İOS 14 cihazlarda bir iPhone uygulaması iyi mi silinir 

Silme işlemi, iOS 14 çalıştıran daha güncel bir aleti olan hepimiz için değişmiş olur . Bunun sebebi, iPhone işletim sisteminin bu sürümünün yeni Uygulama Kitaplığı’nı tanıtmasıdır . Bu, tüm uygulamalarınızın depolandığı bir klasör gibidir. 

Uygulama Kitaplığı içinde uygulamalarınız otomatikman kategorilere ayrılır. Bundan dolayı, toplumsal medya uygulamalarınızın tümü bir “Toplumsal” alt kategorisine yerleştirilecektir. İOS 14 ile, yeni uygulamalar yüklediğinizde, bunlar Uygulama Kitaplığınıza eklenmiş olur. Ana ekranınızdan sola kaydırarak Uygulama Kitaplığınıza erişebilirsiniz. 

İPhone’unuzun ana ekranından bir iPhone uygulaması iyi mi silinir 

Bir iOS 14 cihazıyla, silmek istediğiniz uygulamaya dokunup basılı tutarak yada “uzun süre basarak” ana ekranınızdan uygulamaları silebilirsiniz. Bu, daha çok seçenek ortaya çıkaracaktır. Bu seçenekler değişik uygulamalar için farklılık gösterir. Mesela, bir e-posta uygulamasına basılı tutarsanız, yeni bir e-posta oluşturmak için bir kısayol görürsünüz. 

emel uygulamalar için yalnızca iki ana seçenek görmüş olacaksınız: uygulamayı paylaşma seçeneği ve “Uygulamayı kaldır” seçeneği. Ana ekranınızdan kaldırmak için buna dokunun. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bununla beraber, tüm bu işlem, iPhone’unuzun ana ekranındaki canlı uygulamalarınızda uygulama simgesinin görünmesini durdurmaktır. Uygulamayı tamamen iPhone’unuzdan silmek istiyorsanız, Uygulama Kitaplığınıza gitmeniz gerekir. 

Bir iPhone uygulamasını Uygulama Kitaplığınızdan silme 

Ana ekranınızdan, Uygulama Kitaplığı’nı görene kadar sola kaydırın

Ekranınızın üst kısmında görünen arama alanına dokunun ve silmek istediğiniz uygulamanın adını yazmaya başlayın. 

Uygulama, arama sonuçlarınızda göründüğünde, uygulamanın simgesine uzun basın. Bu, size uygulamayı silme seçeneği sunan bir açılır pencere oluşturacaktır. Silmek için dokunun. 

Arkasından, uygulamayı silmek istediğinizi onaylamak için son bir açılır pencereniz olur. 

Kararınızı onaylamak için son bir kez dokunun ve bitirdiniz! 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır