Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

Finans

Kik, SEC davasını 2017 ‘ilk madeni para teklifi’ üstünden 5 milyon dolara yerleştirdi

Kik Interactive Inc., ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafınca 2017 Kin ilk madeni para teklifi üstüne oluşturulan davayı nihayet bir anlaşmada imzalanan bir mahkeme olarak çözdü.

Çarşamba günü duyurulan ve New York Cenup Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Alvin Kellerstein tarafınca onaylanan uzlaşma uyarınca, Kik, Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal etmekten “kalıcı olarak kısıtlandı ve yasaklandı”. Koşullar uyarınca, Kik, SEC’e, herhangi bir kripto para birimini, dijital jetonları yada dağıtılmış defter kullanılarak verilen herhangi bir varlığı satmadan yada yayınlamadan 45 gün ilkin bildirimde bulunmayı kabul etmenin yanı sıra, nihai kararın 30 günü içinde SEC’e 5 milyon dolarlık bir ceza ödeyecek. önümüzdeki üç yıl içinde teknoloji.

SEC’den dava Haziran 2019’da açıldı ve Kik tarafınca 2017’de sunulan ICO’nun yasa dışı olduğu iddia edildi zira firmanın ABD güvenlik yasalarının gerektirdiği şekilde teklifi ve satışı kaydetmeden ABD yatırımcılarına token sattı. Kik, hem firmanın Kik’in özelliklerini genişletmesine müsaade eden hem de geliştiricileri açık bir uygulama ekosistemiyle destekleyen Ethereum blok zinciri tabanlı bir kripto para birimi olan Kin için 50 milyon dolarlık ön satış dahil olmak suretiyle 2017’de ICO’da 98 milyon dolar topladı.

Kik, ICO’nun bir para birimi için bulunduğunu ve dolayısıyla menkul kıymetler yasasına doğal olarak olmadığını savundu, sadece yargıç aynı fikirde değildi. Eylül ayında SEC’in ICO’nun menkul kıymetler yasası kapsamında kayıtlı olması gerektiği yönündeki davasında haklı olduğuna karar verdi. Yargıç, dava için oldukça azca direkt emsal bulunduğunu belirtmesine karşın, karar, 1934 tarihindeki Menkul Kıymetler ve Borsa Yasası kapsamında belirli işlemlerin yatırım sözleşmesi olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için Yüksek Mahkeme tarafınca 1946’da oluşturulan Howey testi kullanılarak alındı.

SEC Uygulama Kısmı Siber Birimi başkanı Kristina Littman, anlaşmadan sonrasında yapmış olduğu açıklamada, “İşletmelerini ana paraya dönüştürmek için kamu piyasalarını kullanmak isteyen ihraççılar, federal menkul kıymetler yasalarının kayıt gerekliliklerinden kaçamazlar” dedi. “Mahkemenin sonucu, Kik’in tek bir yasadışı menkul kıymet teklifinde bulunduğunu kabul etti.”

Kik, karara hâlâ itiraz etse de, mevzuyu arkasına koymaktan mutluluk duyar. Şirket, “Yargıç Hellerstein’ın sonucundaki analizine saygılı bir halde katılmamamıza ve temyize gitmeye hazır olsak da, SEC bunu geride bırakmamıza ve misyonumuza odaklanmamıza olanak tanıyan uzlaşma koşulları önerdi” dedi. “Kin Ekosistemi ve her ay Kin kazanan ve harcayan milyonlarca ana akım tüketici için coşku verici bir gelecek bekliyoruz.”

YouTube kanalımıza (aşağıda) tek tıklamayla aboneliğimizle misyonumuza desteğinizi gösterin. Ne kadar oldukça abonemiz olursa, YouTube size o denli oldukça ilgili kurumsal ve yeni gelişen teknoloji içinde ne olduğu önerir. Teşekkürler!

… Size misyonumuzdan ve bunu gerçekleştirmemize iyi mi destek olabileceğinizden de anlatmak istiyoruz. SiliconANGLE Media Inc.’in iş modeli, reklamın değil içeriğin gerçek değerine dayanmaktadır. Pek oldukça çevrimiçi yayının aksine, bir ödeme duvarımız yok yada poster reklamcılığı yapmıyoruz, zira gazeteciliğimizi tesir olmaksızın yada trafiği takip etme ihtiyacı olmadan açık tutmak istiyoruz.SiliconANGLE ile ilgili gazetecilik, haber ve yorum – Silikon Vadisi stüdyomuzdan canlı, evvelde yazılmamış video ve dünyayı dolaşan video ekipleriyle beraber küp – oldukça çalışmak, süre ve para almak. Kaliteyi yüksek tutmak, reklamsız gazetecilik içinde ne olduğu vizyonumuzla uyumlu sponsorların desteğini gerektirir.

.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Bu sana kaç kez oldu? Evvelde oldukça azca bilginiz olan yada asla bilmediğiniz aygıt grupları üstünde çalışmakla görevlendirildiniz yada basitçe makinelerden bazı temel detayları süratli...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır