Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

İnceleme

LG Gram 17 (2020) İnceleme

Karar

LG Gram 17 (2020), şaşırtıcı derecede hafifçe tasarımı yardımıyla web’de gezinme ve video akışı şeklinde temel görevler için satın alabileceğiniz en iyi 17 inç dizüstü bilgisayardır. Önceki yinelemeden büyük bir ilerleme sağlamayabilir, sadece daha uzun pil ömrü ve daha süratli işlemci, hafifçe sıklet şampiyonu olarak enerjisini güçlendiren kıvanç verici iyileştirmelerdir.

Artıları

 • İnanılmaz derecede hafifçe ve ultra taşınabilir tasarım
 • Görkemli 17 inç ekran
 • Mükemmel pil ömrü
 • Gelişmiş işlemci performansı

Eksileri

 • Ice Lake ile oyun performansı hayal kırıklığı yaratıyor
 • Rakiplere kıyasla mülayim tasarım
 • Rahatsız edici yansıtıcı ekran

Anahtar Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: £ 1399.99
 • 17 inç (2560 X 1600) IPS ekran
 • 10. Nesil Intel Core CPU
 • 24 GB’a kadar RAM
 • 512 GB SSD
 • 80wh pil
 • Boyutlar: 381 x 263 x 17,4 mm
 • Ağırlık: 1350g

LG Gram 17, 2019’un hafifçe siklet şampiyonuydu ve o denli hafifti ki, Hogwarts’ta üretildiğini varsayarsınız.

Yeni 2020 modeli, bu doğaüstü şeklinde görünen dizüstü bilgisayarda, güncellenmiş bir işlemci, daha büyük pil ve genel olarak daha iyi bir paket için geliştirilmiş ekran kombinasyonu ile daha da gelişiyor.

Bununla beraber, benzersiz ince ve ultra taşınabilir biçim faktörü tarafınca kısıtlanan yeni yükseltmelerin yararları ile LG, büyülü tozdan yoksun görünüyor.

Sadece, bunun gelişmiş bir sürümü olduğu göz önüne alındığında Güvenilir Yorumlar‘2019’un en sevilen 17 inç dizüstü bilgisayarı, satın alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayarlar içinde rahatça muhteşem bir aygıt olmaya devam ediyor.

LG Gram 17 (2020) tasarımı – Hafifçe şampiyon

LG Gram’ın en iyi sihri, birçok çağdaş bileşeni paketlemeye devam ederken akıllara durgunluk verecek derecede hafifçe olması. Al onu ve boş olduğuna yemin edeceksin, fakat burada aldatma yada yanılsama yok.

LG Gram serisinin tamamı inanılmaz derecede hafifçe olma mevzusunda uzmanlaşmıştır, sadece LG Gram 17, büyük tasarımı göz önüne alındığında kolayca en dikkat çekici olanıdır. Aslına bakarsak, bir çok üretici 17 inçlik dizüstü bilgisayarları (oyun dizüstü bilgisayarları hariç) hantal boyutları ve ağırlıkları sebebiyle rahatsız etmiyor, sadece Gram’da bu şekilde bir mesele yok – her gün sırt çantamın içine koyuyorum ve orada bulunduğunu bile unutuyorum.

2020 modelinde büyük güzel duyu değişimler var mı? Menteşe, daha temiz bir görünüm için kasanın içine gizlenmiştir, sadece aksi takdirde, büyük kardeşiyle nerede ise aynıdır.

Gram’ın güzel duyu bir makyaj yapmadığı için birazcık hayal kırıklığına uğradım (fakat şaşırmadım). Bilhassa Surface Laptop 3 ve Dell XPS portatifleri şeklinde daha şık rakiplerle karşılaştırıldığında birazcık mütevazi görünüyor. Gri araştırma örneğimden oldukça daha iyi görünen taze beyaz boya işine haiz bir model satın alabilirsiniz, sadece gene de daha renkli seçenekler için sabırsızlanıyorum.

Gram 17 dikkat çekici görünmese de, kesinlikle oldukça ergonomik. Thunderbolt 3, HDMI, 3x USB, miniSD yuvası ve kulaklık girişi şeklinde oldukça çeşitli bağlantı noktası seçeneklerine haizdir. Burada harici bir adaptörle uğraşmanıza gerek yok.

LG Gram 17 (2020) klavye – Turuncu yeni siyah

Kimi zaman bir klavyeye verebileceğiniz en iyi iltifat unutulabilir olmasıdır. Bu kesinlikle Gram 17 için doğrudur; Tuşları, gürültüyü minimumda tutarken rahat bir yazma deneyimi için kafi gezi sağlar, böylece iş arkadaşlarınızı rahatsız etmezsiniz.

Gram klavyesinin en sevdiğim özelliklerinden biri turuncu renkli kısayol simgeleridir ve bu da onları canlandırıcı bir halde tanımlanabilir kılar. Ekran görüntüsünün iyi mi alınacağını öğrenmek için birden fazla tuş kombinasyonunu işlemeye gerek yok.

Bu tuş komutlarından biri de klavyenin arka ışığını etkinleştirecektir – Düşük, Yüksek ve Kapalı içinde geçiş yapabilirsiniz. Bu, gece geç saatlerde meydana getirilen emek harcamalar için kullanışlıdır, sadece büyük bir pil tüketimi olabileceğini ihmal etmeyin.

Klavye, daha büyük bir sayısal tuş takımına izin vermek için 2019 Gram’da olduğundan daha geniştir. Backspace, Enter ve Shift tuşlarına da boyut artışı sağlandı – bu minik bir değişim şeklinde görünebilir, sadece dokunarak yazarken yazım hatalarını önlemede mühim bir fark yaratır.

İzleme paneli de aynı derecede etkileyicidir: dokunulduğunda pürüzsüz ve süper duyarlı. Kolayca erişilebilecek kadar büyük, sadece yanlışlıkla kaydırmayı ve basmayı teşvik edecek seviyede değil.

İlgili: HP Elite Dragonfly incelemesi

LG Gram 17 (2020) ekran – Büyük güzellik

Yeni işlemci ve daha büyük batarya, LG Gram 17’nin yükseltilmiş 2020 modelinin manşetlerinin çoğunu çalacak, sadece en iyileştirilmiş özelliklerden biri aslen görüntü kalitesi.

Gram 17 2020, selefi ile aynı görkemli Quad HD çözünürlüğünü görüyor, sadece ince ayarlamalar aslen renk doğruluğunda bir artışa niçin oldu. Karşılaştırma neticeleri, dizüstü bilgisayarın% 95,6 sRGB renk kapsamı sunduğunu gösteriyor.

Bu, 2019’daki LG Gram 17’ye kıyasla yalnızca% 3’lük bir gelişme olabilir, sadece her iki yinelemeyi de yan yana koyarsanız, son olarak modelin oldukça temiz bir resme haiz bulunduğunu derhal görmüş olacaksınız.

Kontrast da 1550: 1’de yüksektir, bu da daha canlı bir halde göze çarpan parlak ve keskin renkleri ortaya çıkarır. Seyahatlerim esnasında Gram’ı Netflix’e gitme kaynağım olarak kullanmayı sevdim, bilhassa de 17 inçlik bir ekrana haiz olduğunuz için.

Ekran oldukça parlak, bu da onu sinir bozucu bir halde yansıtıcı yapıyor. Sık sık ofis tavan ışıklarının ekranı işgal ettiğini gördüm, bu da dikkat dağıtabilir. Bu dizüstü bilgisayarı bilhassa güneşli havalarda dış mekanda kullanmaktan kaçınmak isteyeceksiniz.

İlgili: En iyi ekran 2020

LG Gram 17 (2020) performansı – Oyuna oldukça hafifçe

2019’un LG Gram 17 modelinin en büyük problemi eski işlemciydi – rakip dizüstü bilgisayarlar aslına bakarsanız 10. Nesil işlemcilere sıçradığında 8. Nesil Intel Core yongası kullanıyordu.

Yeni LG Gram 2020, Intel’in Ice Lake çipini takarak düzeltmeler yapıyor. Bu, yeni dizüstü bilgisayara, büyük kardeşinden kesinlikle daha kuvvetli performans neticeleri verir. Web tarayıcıları, kelime belgeleri ve benzerleri içinde geçiş yapar.

LG Gram 17 (2020) LG Gram (2019) Surface Dizüstü Bilgisayar 15
Geekbench 5 (tek çekirdekli) 1284 840 1320
Geekbench 5 (oldukça çekirdekli) 3541 2982 4885
PCMark 10 4177 3580 4573

CPU performansı 2019 Gram’dan bu yana artmış olabilir, sadece gene de bir çok çağdaş dizüstü bilgisayarla rekabet edecek kadar yüksek değil. 15 inçlik Surface Laptop 3, Gram 17 araştırma birimimizle aynı Intel Core i7-1065G7 işlemcisini paylaşıyor, sadece gene de üstün karşılaştırma neticeleri alıyor.

Parmağımı Gram’ın benzersiz ince ve hafifçe çerçevesine işaret ediyorum, bu da performansı düşürücü görünüyor. Endişelenecek bir şey mi? Hakkaten değil, bilhassa aleti yalnızca web’de gezinmek ve video akışı için kullanıyorsanız. Sadece başka yerlerde daha düşük fiyatlarla daha kuvvetli dizüstü bilgisayarlar alabilirsiniz.

Intel’in Ice Lake yongası, kuramsal olarak Gram 17’nin düşük talepli oyunları grafik kartı olmadan çalıştırmasına izin vermesi ihtiyaç duyulan entegre grafiklere de haizdir. Bununla beraber, Gram’ın grafik karşılaştırma puanları öteki Ice Lake dizüstü bilgisayarlarının çoğundan oldukça daha düşükken, oyun performansı Apex Legends beğenileri için o denli düşük ki neredeyse oynanamaz.

LG Gram 17 (2020) LG Gram (2019) Surface Dizüstü Bilgisayar 15
3DMark: TimeSpy 745 440 925

Sorunları daha da kötüleştirmek için, bir oyunu uzun süre çalıştırırken dizüstü bilgisayarın kasası aşırı ısınır, öyleki ki klavye dokunmaktan rahatsız olur. 17 inçlik Quad HD ekranın oyun oynamak için mükemmel olacağı için utanç verici – sadece bu inanılmaz derecede hafifçe ve ince tasarımın bazı ödünler vermesi gerekiyordu.

SSD performansı, sırasıyla 3391 MB / sn ve 1981 MB / sn’ye kadar yükselen okuma ve yazma puanlarıyla en azından mühim seviyede iyileşmiştir. Bunlar, bu fiyata bir dizüstü bilgisayar için gördüğüm en iyi sonuçlardan bazıları, verileri kaydederken ve yüklerken oldukça uzun süre beklemeyeceğinizi güvence ediyor.

İlgili: Intel Buz Gölü

LG Gram (2020) pil – Süper hücre

2019 modeli üstünden yeni LG Gram’ı (2020) tercih etmenizi sağlayacak kadar iyi bir yükseltme var ise, bu artan pil kapasitesidir. LG, eski 72 Wh pili daha büyük bir 80 Wh pil ile değiştirdi.

LG, yeni Gram 17’nin 17 saate kadar pil ömrüne haiz bulunduğunu iddia ediyor – sonuçlarımıza nazaran bu sayı oldukça hiperbolik. Powermark karşılaştırmalı değerlendirmesiyle 10 saatlik bir pil ömrü kaydettik, bu da bu dizüstü bilgisayarı günümüz Ultrabook’larının çoğunun hala takdire kıymet bir halde önüne koyuyor.

Bu rakamı, parlaklığı 150 nit’e düşürerek, “dengeli performans modunu” seçerek ve klavyenin arka ışığını dönem dışı bırakarak elde ettik. Taviz vermeye dayanamıyorsanız, birkaç saatin dayanıklılığı azaltmasını bekleyin, sadece o vakit bile Gram 17 bir iş gününe kolayca katlanmalıdır.

LG Gram 17 (2020) satın almalı mısınız?

LG Gram 17 (2020), 17 inçlik dizüstü bilgisayarlar söz mevzusu olduğunda rakipsizdir. Böylesine büyük bir biçim faktörü son zamanlarda eskimişti, sadece LG’nin inanılmaz süper hafifçe tasarımı, Gram’ın bir ultrabook’un tüm avantajlarını gişe rekorları kıran ekrandan taviz vermeden sunmasına izin verdi.

Gram 17’nin 2019 yinelemesi aslına bakarsanız mutlak favori dizüstü bilgisayarlarımızdan biriydi, sadece bu yeni model artırılmış performans, daha uzun pil ömrü, daha süratli SSD’ler ve daha da görkemli bir ekran dahil olmak suretiyle bir takım iyileştirme sunuyor. Bu yükseltmeler kuşkusuz küçüktür, Gram 17 (2020) tam bir haleften ziyade bir yenileme şeklinde hisseder, sadece gene de memnuniyetle karşılanırlar.

Ice Lake’in entegre grafiklerinin grafik kartı olmadan oyun oynama vaadini yerine getirememesi hayal kırıklığı yaratıyor, sadece LG tasarımla mucizeler gerçekleştirirken bir şeyler vermesi gerekiyordu.

Web’de gezinme, video akışı ve ofis işleri şeklinde kolay görevleri yerine getirecek bir aygıt arıyorsanız, LG Gram 17 2020 satın alabileceğiniz en iyi 17 inç dizüstü bilgisayardır.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

İnceleme

i Yeni yıla girerken mor yatak tutarları hala kuvvetli gidiyor. Şu anda, direkt Purple’dan bir yatak satın aldığınızda siparişinize eklenen 337 $ değerine kadar...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır