Connect with us

Hi, what are you looking for?

Uygulama ve Oyunlar

Niantic, rekabetçi oyun platformu Mayhem satın aldı

Pokémon GO yaratıcısı Niantic, oyuncuların popüler oyunlar etrafında kendi topluluklarını oluşturmalarına yardımcı olmak için bir lig ve turnuva organizasyon platformu oluşturan küçük bir SF oyun şirketi satın aldı.

Mayhem göre, Y Combinator kış 2018 toplu ve $ fon 5700000 yükseltmek için gitti CrunchBase . Diğer destekçiler arasında, 2018’de girişimin A Serisi’ne liderlik eden Accel, Afore Capital ve NextGen Venture Partners yer alıyor.

Startup’ın odak noktası, ilk YC’nin ilk çıkışından bu yana, espor oynanışının videosunu analiz edecek ve kullanıcılara performanslarını nasıl geliştirebilecekleri konusunda koçluk yapacak olan Visor adlı bir hizmeti duyurduğunda oldukça değişti. Şirket, oyuncuların maçları bulmasına ve platformunda Overwatch gibi oyunlar için turnuvalar düzenlemesine yardımcı olmak için odağını tamamen topluluk araçlarına kaydırmış gibi görünüyor.

Satın alma şartları Niantic tarafından açıklanmadı.

Mayhem’den ekibinin “çoğunluk” katılacaktır Westbrook şirketin CEO’su Ivan Zhou, şirketin Sosyal Platform Ürün ekibine girerken, ekibin geri kalanı Platform Mühendisliği’ne katıldı.

Niantic yaptığı açıklamada, satın almanın “misyonumuzun merkezinde yer alan gerçek dünya sosyaline olan bağlılığımızı pekiştirdiğini” iddia ediyor.

Niantic’in geç dönem satın almalarının çoğu, artırılmış gerçeklik arka uç teknolojilerine odaklandı, bu nedenle topluluk organizasyonuna odaklanan teknolojiyi satın aldıklarını görmek ilginç.

Pokémon GO, Niantic’in nakit ineği olmaya devam ediyor, ancak şirket, organik büyümenin o kadar kolay olmadığı sonraki sürümlerde aynı viral başarı seviyelerini görmedi. Bir başlangıç ​​oluşturma topluluğu araçları satın almak, şirketin AR hırsları için daha geniş bir platform ve kendi başlarına daha fazla hit için çabalarken kendi çabalarını ilerletmek için bazı dış teknolojiler getirmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Teknoloji Haberi

Touch Bar ile donatılmış bir Mac Book Pro’nuz varsa, bunu kullanarak da bir ekran görüntüsü alabilirsiniz. Sistem Tercihlerinizde bazı ince ayarlar yapmanız gerekecek, ancak düzenli...

Bu sana kaç kez oldu? Evvelde oldukça azca bilginiz olan yada asla bilmediğiniz aygıt grupları üstünde çalışmakla görevlendirildiniz yada basitçe makinelerden bazı temel detayları süratli...

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Yazılım

Fidye yazılımı, işletmelerin karşı karşıya olduğu en büyük tehditlerden biridir. Bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı olan ve siber suçluların ağı giz yazıya çevirmek için fena amaçlı yazılım kullandığını...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır