Connect with us

Hi, what are you looking for?

Uygulama ve Oyunlar

Niantic, rekabetçi oyun platformu Mayhem satın aldı

Pokémon GO yaratıcısı Niantic, oyuncuların popüler oyunlar etrafında kendi topluluklarını oluşturmalarına yardımcı olmak için bir lig ve turnuva organizasyon platformu oluşturan küçük bir SF oyun şirketi satın aldı.

Mayhem göre, Y Combinator kış 2018 toplu ve $ fon 5700000 yükseltmek için gitti CrunchBase . Diğer destekçiler arasında, 2018’de girişimin A Serisi’ne liderlik eden Accel, Afore Capital ve NextGen Venture Partners yer alıyor.

Startup’ın odak noktası, ilk YC’nin ilk çıkışından bu yana, espor oynanışının videosunu analiz edecek ve kullanıcılara performanslarını nasıl geliştirebilecekleri konusunda koçluk yapacak olan Visor adlı bir hizmeti duyurduğunda oldukça değişti. Şirket, oyuncuların maçları bulmasına ve platformunda Overwatch gibi oyunlar için turnuvalar düzenlemesine yardımcı olmak için odağını tamamen topluluk araçlarına kaydırmış gibi görünüyor.

Satın alma şartları Niantic tarafından açıklanmadı.

Mayhem’den ekibinin “çoğunluk” katılacaktır Westbrook şirketin CEO’su Ivan Zhou, şirketin Sosyal Platform Ürün ekibine girerken, ekibin geri kalanı Platform Mühendisliği’ne katıldı.

Niantic yaptığı açıklamada, satın almanın “misyonumuzun merkezinde yer alan gerçek dünya sosyaline olan bağlılığımızı pekiştirdiğini” iddia ediyor.

Niantic’in geç dönem satın almalarının çoğu, artırılmış gerçeklik arka uç teknolojilerine odaklandı, bu nedenle topluluk organizasyonuna odaklanan teknolojiyi satın aldıklarını görmek ilginç.

Pokémon GO, Niantic’in nakit ineği olmaya devam ediyor, ancak şirket, organik büyümenin o kadar kolay olmadığı sonraki sürümlerde aynı viral başarı seviyelerini görmedi. Bir başlangıç ​​oluşturma topluluğu araçları satın almak, şirketin AR hırsları için daha geniş bir platform ve kendi başlarına daha fazla hit için çabalarken kendi çabalarını ilerletmek için bazı dış teknolojiler getirmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır