Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

Finans

PayPal, kripto para birimi hizmetleri sunacak

PayPal Inc. bugün, kullananların direkt mevcut PayPal hesaplarından kripto para birimi satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmet başlattı.

Hizmet başlangıçta bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için destek sağlayacak ve gelecek haftalarda ABD’deki PayPal kullanıcılarının kullanımına sunulacak. PayPal’ın mobil ödeme hizmeti Venmo ve belirli internasyonal pazarlar için kripto para birimi desteği, 2021’in ilk yarısı için planlanıyor.

Kripto para birimi desteği, tüccar işlemlerini de kapsar. Satıcılar, kripto para birimi ödemelerini kabul edebilecek ve kullanıcılar, satın alma yapmak için kripto bakiyelerini de kullanabilecek.

“Dijital para birimlerine geçiş kaçınılmazdır ve finansal katılım ve erişim açısından net avantajlar getirir; ödeme sisteminin etkinliği, hızı ve dayanıklılığı; ve hükümetlerin fonları vatandaşlara süratli bir halde dağıtma kabiliyeti, ” Ve SchulmanPayPal’ın başkanı ve CEO’su yapmış olduğu açıklamada. “Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız, iki taraflı ağımız ve sıkı güvenlik ve uyum kontrollerimiz bizlere bu yeni değişiklik araçlarının anlaşılmasını, kullanılmasını ve beraber çalışabilirliğini kolaylaştırmaya destek olma fırsatı ve sorumluluğu sağlıyor.”

Kripto para birimi desteği sunmak, bir firmanın bunu düzenleyici onay ile yapmayı planladığını söylemesi kadar kolay değildir. Bu bağlamda, duyuru hayal kırıklığına uğratmıyor: PayPal, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan “türünün ilk örneği” koşullu bir BitLicense aldı.

New York, BitLicense lisans rejimini 2015 senesinde bir miktar geri itmeye başlattı, sadece o zamandan beri kripto para birimi alanında etkinlik gösteren firmalar tarafınca benimsendi. Bir BitLicense, New York Eyaletinde etkinlik gösteren ve sanal para birimi değişiklik hizmetleri sunan şirketlere yasal onay verir.

Bu durumda koşullu BitLicense, PayPal’a ve kullanıcılarına kripto para birimi ticareti ve gizleme hizmetleri elde eden Paxos Trust Company LLC ile ortaklaşa PayPal’a verildi.

Duyuru, PayPal’ın kullanıcılarına ilk kez direkt kripto para birimi hizmeti sunmuş olacağı, sadece sanal para birimiyle ilk kez ilgilenmiyor. PayPal, Feysbuk Inc. Libra Association’ın ilk üyelerinden biri ve Ekim 2019’da ondan çekilen ilk şirketti.

Yatırımcılar haberi beğendi. Bir günde Nasdaq Composite% 0,3 düştü, PayPal hisseleri% 5,5 artışla 213,07 $ ‘a terfi etti ve bugüne kadarki en yüksek kapanış hisse fiyatı. Bundan önceki yüksek kapanışı 2 Eylül’de 210,82 dolardı.

Fotoğraf: PayPal

You May Also Like

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Bu sana kaç kez oldu? Evvelde oldukça azca bilginiz olan yada asla bilmediğiniz aygıt grupları üstünde çalışmakla görevlendirildiniz yada basitçe makinelerden bazı temel detayları süratli...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır