Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

Finans

PayPal, kripto para cüzdanı ve gizleme hizmetleri başlangıcı BitGo satın almak için görüşüyor

Müşterilerine kripto para birimi hizmetleri sunmayı planladığını duyurduktan bigün sonrasında, PayPal Holdings Inc.’in potansiyel bir kripto satın almayı tartıştığı bildirildi.

Bloomberg’e bakılırsa PayPal, kurumsal kripto para cüzdanı ve gizleme hizmetleri başlangıcı BitGo Inc.’in “haftalar içinde” ihtimaller içinde bir anlaşmayla satın alınması mevzusunda görüşmeler yapıyor.

2013 senesinde kurulan BitGo, kurumsal düzeyde fazlaca kullanıcılı kripto para birimi cüzdanlarının yanı sıra temelindeki güvenlik platformuna uygulama programlama arabirimi erişimi sunar. Cüzdanları, çoklu imzanın kısaltılmış bir biçimi olan “multisig” dir. Dolandırıcılık riskini azaltan bir güvenlik katmanı olan bir işlemin yürütülmeden ilkin iki yada daha çok imzaya haiz olmasını gerektirirler.

BitGo ek olarak kurumsal yatırımcılara blockchain tabanlı para birimleri için güvenlik, uyumluluk ve gizleme çözümleri sunar. Gizleme hizmeti, bir aracı kurumun yada başka bir finans kuruluşunun, müşterinin varlıklarını kaybetmesi yada çalınması riskini azaltmak için satın alan adına menkul kıymetler bulundurduğu yerdir.

Bu aşamada potansiyel bir satın alma fiyatı bilinmemekle beraber, BitGo son olarak 2018’de 170 milyon dolarlık bir değerleme ile 57.5 milyon dolar topladı. İki yıl sonrasında, bilhassa geleneksel yatırımcılar ve firmalar içinde kripto para piyasaları olgunlaştıkça, muhtemelen satın alma rakamı daha yüksek olacaktır.

BitGo’daki yatırımcılar içinde Goldman Sachs, Galaxy Digital Ventures, Valor Equity Partners, Craft Ventures, DRW ve Redpoint Ventures bulunmaktadır. Şirket, ötekiler içinde Binance, Coinbase ve Nexo dahil olmak suretiyle çeşitli büyük kripto para birimi şirketlerine hizmet vermektedir.

Sadece BitGo, PayPal’ın dikkatini çekmede yalnız olmayabilir. Raporda ek olarak PayPal’ın pazardaki öteki satın almalara da bakabileceği açıklandı. Hangi şirketlerin olduğu bilinmemekle beraber, kripto para birimi alanında PayPal’a hitap edebilecek bir girişim sıkıntısı yok. BitGo’nun potansiyel edinimi bir rehber ise, PayPal muhtemelen yeni duyurduğu kripto para birimi hizmetine tamamlayıcı hizmetler sunan şirketleri arıyor olacaktır.

YouTube kanalımıza (aşağıda) tek tıklamayla aboneliğimizle misyonumuza desteğinizi gösterin. Ne kadar fazlaca abonemiz olursa, YouTube size o denli fazlaca ilgili kurumsal ve yeni gelişen teknoloji içinde ne olduğu önerir. Teşekkürler!

… Size misyonumuzdan ve bunu gerçekleştirmemize iyi mi destek olabileceğinizden de anlatmak istiyoruz. SiliconANGLE Media Inc.’in iş modeli, reklamın değil içeriğin gerçek değerine dayanmaktadır. Pek fazlaca çevrimiçi yayının aksine, bir ödeme duvarımız yok yada poster reklamcılığı yapmıyoruz, bu sebeple gazeteciliğimizi tesir olmaksızın yada trafiği takip etme ihtiyacı olmadan açık tutmak istiyoruz.SiliconANGLE ile ilgili gazetecilik, haber ve yorum – Silikon Vadisi stüdyomuzdan canlı, öncesinden yazılmamış video ve dünyayı dolaşan video ekipleriyle beraber küp – fazlaca çalışmak, vakit ve para almak. Kaliteyi yüksek tutmak, reklamsız gazetecilik içinde ne olduğu vizyonumuzla uyumlu sponsorların desteğini gerektirir.

.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Bu sana kaç kez oldu? Evvelde oldukça azca bilginiz olan yada asla bilmediğiniz aygıt grupları üstünde çalışmakla görevlendirildiniz yada basitçe makinelerden bazı temel detayları süratli...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır