Connect with us

Hi, what are you looking for?

Pil ömrü, 2021’in en büyük mobil data işlem savaşı iyi mi olabilir?

Mobil data işlem söz mevzusu olduğunda, pil ömrü bir çok alan kişi için en mühim – en önemlisi değilse de – dikkate alınması ihtiyaç duyulan konulardan biridir. En üst düzey dizüstü bilgisayarların bile New York’tan Los Angeles’a bir uçuşu zor bela atlatabildiği zamanlarda, uzun ömürlülük için meydana getirilen kavgalar hakkaten inçlik bir oyun ve aşamalı bir ilerlemeydi sadece bu son yıllarda mühim seviyede değişti.

Şimdi, bir Ultrabook’un bir prizden bağlanmadan tam bir iş gününü sıkıştırdığını görmek tamamen normaldir ve en kuvvetli oyun dizüstü bilgisayarları bile size performans modunda birkaç saat kazandırabilir ve bu, ARM tabanlı CPU’ları çekmeye olan ilginin artmasından önceydi. yüksek verimli mobil cihazlar ve tüketici dizüstü bilgisayarları için ARM çipleri geliştirildi.

Apple M1 yongasının tanıtılması ve Microsoft’un Intel silikondan uzaklaşıp kendi ARM işlemcilerini geliştireceğini duyurmasıyla , Intel ve AMD artık beklenmedik bir kavgaya haiz ve bu sefer bir tek birbirleriyle değil.

AMD mobil APU’ları geçmişte güç verimliliğiyle tanınmıyordu, sadece son olarak AMD Renoir mobil CPU’ları önceki nesillere bakılırsa kesinlikle dikkate kıymet bir gelişmeydi ve ufukta AMD Cezanne mobil CPU’ları ile daha da fazlasını elde etmek istiyorlar.

Ayrıca Intel, genel performansı iyileştirmek için bir dizüstü bilgisayarın donanımını daha iyi düzene sokmak ve hem de enerji verimliliğini çoğaltmak için dizüstü bilgisayar üreticileriyle iş birliği olan Intel Evo platformunu bu yıl tanıttı ve netice olarak Intel sertifikalı dizüstü bilgisayarların fark edilir şekilde daha uzun pil ömrü görmesi planlanıyor .

Daima mevcut en kuvvetli işlemciler için bir pazar olacak olsa da, enerji verimliliği lanetlenecek, dizüstü bilgisayar sahipliğindeki patlayıcı gelişme, giderek daha mobil olan ve devamlı daha kuvvetli olmayan gelecekteki bir data işlem pazarına işaret ediyor.

16 çekirdekli bir CPU, bir performans merkezi olabilir, sadece bir çok bilgisayar kullanıcısı, makinenin tam performans potansiyelini günlük kullanımlarında nadiren kullandığında, bu dizüstü bilgisayarın onları gün süresince ne kadar süre kullanabileceği, oldukca daha mühim bir unsur haline geliyor. tüketicinin satın alma sonucu – çip üreticilerini odaklarını yalnızca performanstan uzaklaştırmaya zorluyor.

ARM tabanlı CPU’lar Intel ve AMD ile eşitliğe ulaşıyor

ARM tabanlı CPU’lar, düşük güç tüketiminden dolayı akıllı telefonlar ve tabletler benzer biçimde mobil cihazlar için uzun süredir tercih edilmektedir. CPU’nun yönerge setinin basitliği öteki faktörlerin yanı sıra – daha kuvvetli Intel yada AMD işlemcilerle karşılaştırıldığında oldukca daha düşük bir enerji maliyetiyle makul oranda data işlem gücü elde etmesine destek verir.

Yakın zamana kadar, bu göreceli basitlik, ARM işlemcilerin Intel ve AMD’nin başarabildiği türden bir performansa ulaşmasını engelledi, bu yüzden dizüstü bilgisayar üreticileri, müşterilerin cevap verme ve data işlem gücü beklentilerini karşılayabilmek için ikincisinin işlemcilerini tercih etti.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Apple’ın M1 çipi oyunu tamamen değiştiriyor

ARM destekli bir dizüstü bilgisayarın en büyük dezavantajı, tüketici performansı taleplerini karşılayamaması ve Adobe Photoshop benzer biçimde bazı amiral gemisi yazılım ürünleri için uyumsuzluktu.İlan

Apple M1 çipinin piyasaya sürülmesiyle, artık bambaşka bir dünya. Piyasaya sürülmeye başladığında Apple’ın yeni silikonu ile ilgili problemler yaşanacak olsa da sonuçta bu hala ilk nesil – şimdiye kadar MacBook Air , 13 inç MacBook Pro ve Mac Mini’den gördüklerimiz etkisinde bırakan. . 

Apple’ın Rosetta yazılımı ile eski macOS uygulamalarını yeni ARM mimarisine çevirebilir ve bu uygulamaların önceki nesil Intel destekli MacBook’larda çalıştırılan uygulamalardan daha süratli, hatta daha süratli çalışmasını sağlayabilen Intel ve AMD’nin haiz olduğu yerleşik avantaj Üstün performanslarından dolayı yakında gitmiş olacak. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır