Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberi

Sony, 2 Şubat’ta Hindistan’da PlayStation 5’i piyasaya sürecek

Sony  Cuma günü yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl ciddi şekilde etkilenen tedarik zinciri ağında iyileştirmeler olduğunu öne süren PlayStation 5’i 2 Şubat’ta Hindistan’da başlatacağını söyledi.

Japon firma, 12 Ocak’ta dünyanın en büyük ikinci internet pazarı olan Hindistan’daki yeni oyun konsolu için ön sipariş taleplerini almaya başlayacağını söyledi. Konsol, Amazon Hindistan, Flipkart gibi bir dizi perakendeciden ön sipariş için satışa sunulacak. Şirket, Croma, Reliance Digital, Games the Shop, Sony Center ve Vijay Sales dedi.

Sony PlayStation 5, Hindistan rupisi 49.990

PlayStation 5, Hindistan rupisi 49.990 (685 $), konsolun dijital sürümü ise Hindistan rupisi 39.990 (550 $) fiyatla satılacak. Buna karşılık, Xbox Series X, Hindistan’da 685 $, Xbox Series S ise 480 $ olarak satılıyor. Her iki konsol da Kasım ayında Hindistan’da piyasaya sürüldü.

Bununla birlikte, dünyanın başka yerlerinde olduğu gibi, Microsoft da Hindistan’daki yeni Xbox konsollarına olan talebi karşılamak için mücadele ediyor. Xbox Series X, ülkede o kadar çok kıtlıkla karşı karşıya ki, sayfasını Amazon Hindistan’da bulmak bile kolay değil.

Bugün yapılan duyuru, bazıları – tabii ki sizinki de dahil olmak üzere – Hindistan’ın PS5 için ilk ülke dalgasına dahil edilmemesinin ardından geçtiğimiz aylarda gri piyasadan bir birimi primle güvence altına alan sadık PlayStation hayranlarının endişelerini gidermelidir. . Hayranlar ayrıca, son aylarda yeni oyun konsolunun muhtemel lansmanı hakkında açıklama yapmadıkları veya çelişkili hesaplar sunmadıkları için Sony ve bağlı ortakları konusunda hayal kırıklığına uğradılar.

PlayStation 5 aksesuarları için garanti ve satış sonrası destek

Kasım ayında Sony, yerel ithalat düzenlemeleri nedeniyle Hindistan’da PS5’in lansmanını ertelediğini öne sürdü. Oyun haberleri sitesi Mako Reactor bu haftanın başlarında, Sony’nin Hindistan’daki PlayStation 5 aksesuarları için garanti ve satış sonrası destek sunma olasılığının düşük olduğunu bildirdi – önceki birkaç nesilde olduğu gibi.

Hindistan henüz tam teşekküllü oyun konsolları için büyük bir pazar değil. Sektör tahminlerine göre, Sony ve Microsoft ülkede önceki nesil konsollarından yalnızca birkaç yüz bin adet sattı. Sayesinde uygun fiyatlı Android akıllı telefonlar çoğalması ve dünyanın en ucuz mobil veri tarifeleri , Hintliler on milyonlarca son yıllarda mobil oyun benimsediler.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır