Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberi

Twitter niçin Başkan Trump’ı yasakladığını söylüyor?

Twitter  ABD başkanını Cuma günü kalıcı olarak yasakladı ve Trump’ın takipçileriyle kontakt kurma kabiliyetini sınırlamak için çarpıcı bir adım attı. Çarşamba günkü ABD Kurultay Binası’nı şiddetli bir halde işgaline teşvik etmesi ışığında alınan bu karar, Twitter’daki varlığına bilhassa aşina olmayanlar için ani görünebilir.

Gerçekte, Coşku koz verdi birçok , birçok ikinci bir talih sebebiyle dünya liderlerinin hitabı kurallara uymazsa bile kamu yararına bulunduğunu, firmanın kanının platformda kendisini tutuyor, başkan olarak yapmış olduğu dört yıl içinde.

Artık Trump iyiye gittiğine bakılırsa, Twitter’ı Cuma günü çekişmeye iten siyaset karar alma sürecine oldukça garip bir bakışımız var. Şirket ilk olarak Trump’ın yasağını @TwitterSafety hesabından bir dizi tweet ile duyurdu , sadece hem de düşüncesini ayrıntılarıyla özetleyen bir blog gönderisiyle de bağlantılı .

Şirket, bu derinlemesine incelemede Trump’a , hesabını askıya aldıktan ve Çarşamba günü meydana getirilen ihlaller sebebiyle tekrardan eski durumuna getirdikten sonrasında son bir talih verdiğini deklare etti . Sadece ertesi gün, başkanın yapmış olduğu bir çift tweet onu çizginin ötesine itti. Twitter, aşağıda resmedilen bu tweetlerin bağımsız olarak değil, son davranışları ve bu haftaki vakalar bağlamında incelendiğini söylemiş oldu.

Twitter, “… Bu Tweetlerin Şiddetin Yüceltilmesi Politikasını ihlal ettiğini ve @realDonaldTrump kullanıcısının hizmetten derhal kalıcı olarak askıya alınması icap ettiğini belirledik” dedi.

Tamamı oldukça sezgiseldir, sadece en alev ateş destekçileri muhtemelen aynı fikirde değildir. Sonucunda, bu kararlar, belirtilen politikalara geldikleri kadar, birçok öznel çözümleme ve yorum ihtiva eder. Toplumsal medya şirketleri, algoritmaların kendileri için zor çağrıları yapmasına izin vermeye çalıştıkça, en iyi fiil yolunu bulmaya çalışan bir grup insanla iş biter.

Twitter’ın buradaki açıklaması, toplumsal ağların neyin kalacağına ve neyin gideceğine iyi mi karar verdiğine dair nadiren tamamen saydam bir bakış sunuyor. Bu, Twitter için büyük bir hamle – pek fazlaca insanoğlunun seneler ilkin değilse de aylar ilkin yapılması gerektiğine makul bir halde inanılmış olduğu bir hareket – ve her insanın görebileceği şekilde, açıkça ve açıkca ortaya konan, anlaşılmaz bir üst düzey karar verme sürecine haiz olmak yararlıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır