Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

Teknoloji Haberi

Twitter niçin Başkan Trump’ı yasakladığını söylüyor?

Twitter  ABD başkanını Cuma günü kalıcı olarak yasakladı ve Trump’ın takipçileriyle kontakt kurma kabiliyetini sınırlamak için çarpıcı bir adım attı. Çarşamba günkü ABD Kurultay Binası’nı şiddetli bir halde işgaline teşvik etmesi ışığında alınan bu karar, Twitter’daki varlığına bilhassa aşina olmayanlar için ani görünebilir.

Gerçekte, Coşku koz verdi birçok , birçok ikinci bir talih sebebiyle dünya liderlerinin hitabı kurallara uymazsa bile kamu yararına bulunduğunu, firmanın kanının platformda kendisini tutuyor, başkan olarak yapmış olduğu dört yıl içinde.

Artık Trump iyiye gittiğine bakılırsa, Twitter’ı Cuma günü çekişmeye iten siyaset karar alma sürecine oldukça garip bir bakışımız var. Şirket ilk olarak Trump’ın yasağını @TwitterSafety hesabından bir dizi tweet ile duyurdu , sadece hem de düşüncesini ayrıntılarıyla özetleyen bir blog gönderisiyle de bağlantılı .

Şirket, bu derinlemesine incelemede Trump’a , hesabını askıya aldıktan ve Çarşamba günü meydana getirilen ihlaller sebebiyle tekrardan eski durumuna getirdikten sonrasında son bir talih verdiğini deklare etti . Sadece ertesi gün, başkanın yapmış olduğu bir çift tweet onu çizginin ötesine itti. Twitter, aşağıda resmedilen bu tweetlerin bağımsız olarak değil, son davranışları ve bu haftaki vakalar bağlamında incelendiğini söylemiş oldu.

Twitter, “… Bu Tweetlerin Şiddetin Yüceltilmesi Politikasını ihlal ettiğini ve @realDonaldTrump kullanıcısının hizmetten derhal kalıcı olarak askıya alınması icap ettiğini belirledik” dedi.

Tamamı oldukça sezgiseldir, sadece en alev ateş destekçileri muhtemelen aynı fikirde değildir. Sonucunda, bu kararlar, belirtilen politikalara geldikleri kadar, birçok öznel çözümleme ve yorum ihtiva eder. Toplumsal medya şirketleri, algoritmaların kendileri için zor çağrıları yapmasına izin vermeye çalıştıkça, en iyi fiil yolunu bulmaya çalışan bir grup insanla iş biter.

Twitter’ın buradaki açıklaması, toplumsal ağların neyin kalacağına ve neyin gideceğine iyi mi karar verdiğine dair nadiren tamamen saydam bir bakış sunuyor. Bu, Twitter için büyük bir hamle – pek fazlaca insanoğlunun seneler ilkin değilse de aylar ilkin yapılması gerektiğine makul bir halde inanılmış olduğu bir hareket – ve her insanın görebileceği şekilde, açıkça ve açıkca ortaya konan, anlaşılmaz bir üst düzey karar verme sürecine haiz olmak yararlıdır.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

İnceleme

i Yeni yıla girerken mor yatak tutarları hala kuvvetli gidiyor. Şu anda, direkt Purple’dan bir yatak satın aldığınızda siparişinize eklenen 337 $ değerine kadar...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır