Connect with us

Hi, what are you looking for?

WhatsApp, 1 Ocak’tan itibaren eski telefonlarda çalışmayı bırakacak !

  • WhatsApp, Ocak 2021’den itibaren iOS 9 veya Android 4.0.3 işletim sistemlerini çalıştırmayan cihazlarda kullanılamayacak.
  • iOS 9’da çalışmayan iPhone’lar, WhatsApp desteğini kaybedecek.
  • Android 4.0.3’e sahip olmayan Android telefonlar WhatsApp’a erişimi kaybedecek.

Eski telefonlar için WhatsApp desteği değişmiyor, artık desteklenen telefonlar 1 Ocak 2021’de çalışmaya devam edecek

2020 ile birlikte bazı Android ve iPhone’lar için WhatsApp desteği de sona erecek. Ancak WhatsApp desteğini kaybedecek telefonlar çok eski olduğu için bu pek çok kullanıcı için büyük bir endişe kaynağı değil. Akıllı telefonların üretim yılı ile birlikte, bunun bazı telefonların kullandığı işletim sistemleriyle de ilgisi var. Raporlara göre WhatsApp, Ocak 2021’den itibaren iOS 9 veya Android 4.0.3 işletim sistemlerini çalıştırmayan cihazlarda kullanılamayacak.

Artık yazılımı hala güncellenebilen eski telefonlar var, ancak iOS 14 ve Android 10 dahil olmak üzere en son yazılım güncellemeleriyle daha uzun süre uyumlu olan bazı telefonlar var. Yani bu durumda, geriye kalan tek seçenek telefonu tamamen değiştirmektir. . WhatsApp’ın en çok tercih edilen iletişim modu olduğu düşünüldüğünde, 2021’de WhatsApp desteğini kaybederse çoğu kişi uygulama olmadan çalışamayacak. Yine tüm eski telefonlar etkilenmeyecek.

İPhone’lar söz konusu olduğunda, iOS 9’da çalışmayan iPhone’lar WhatsApp desteğini kaybedecek. Bu, öncelikle iPhone 4’ü ve tüm önceki modelleri içerir. Ancak iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 ve iPhone 6S iPhone’larınız varsa, WhatsApp’ı almak için tek yapmanız gereken yazılımınızı iOS 9’a güncellemektir. Yukarıda belirtilen tüm iPhone’lar uyumludur iOS 9. Tüm iPhone’lardan yalnızca iPhone 6S, 6 Plus ve iPhone SE birinci nesil en son iOS 14’e güncellenebilir. Ancak WhatsApp’ın iPhone’unuzda kalmasına izin vermek için, en son yazılım ancak uyumlu yazılım olan iOS 9’dur. iPhone’unuzda buna sahip olduğu veya iOS 9 güncellemesi için uygun olduğu sürece, 2021’de WhatsApp’ın keyfini çıkarabilirsiniz.

2021’de WhatsApp desteği olmayacak Android telefonlara geliyor. Yani Android 4.0.3’e sahip olmayan Android telefonlar WhatsApp’a erişimini kaybedecek. Güncelleme için uygun olmayan telefonlar erişimi kaybederken uyumlu telefonlar WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için Android 4.0.3’e güncellenebilir. Android 4.0.3’e yükseltilemeyen popüler Android modellerinden bazıları arasında HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr, Samsung Galaxy S2 yer alıyor. Bu akıllı telefonlar muhtemelen Android’in kendisi kadar eskidir ve benzer şekilde başka modeller de olabilir. Üstelik tüm fikir, ya telefonunuzu değiştirerek ya da mümkünse telefonu güncelleyerek WhatsApp’ı cihazınızda tutmaktır.

Dolayısıyla, iPhone’unuzun en son işletim sisteminde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ayarlara gidip kontrol edebilirsiniz. İPhone kullanıcıları için Ayarlar> Genel> Bilgi’ye gidin. Orada iPhone’unuzun yazılım ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. Benzer şekilde, bir Android kullanıcısıysanız, telefonunuzun üzerinde çalıştığı yazılımı bulmak için Ayarlar> Telefon Hakkında’ya gidebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır