Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberi

YouTube, COVID-19 siyaset ihlalleri sebebiyle Birleşik Krallık’taki TalkRadio yasağını geri aldı

Youtube  News Corp.’un sahibi olduğu ve haberleri ve güncel vakaları kapsayan Birleşik Krallık ulusal radyo istasyonu TalkRadio’nun hesabına uygulanan tartışmalı yasağı geri aldı.

Kanalın dün YouTube’dan kaldırıldığını açıklayan istasyon, kendisine askıya alma için bir izahat yapılmadığını söylemiş oldu.

hükümet önlemlerini eleştirdiğini bildirdi

Yüksek profilli bir ulusal yayıncının hesabını askıya alma sonucu, COVID-19 yanlış bilgilendirme politikalarıyla ilgili görünüyor. Reuters , sunucularının bazılarının koronavirüsün aşırı yada fena hedeflenmiş olarak yayılmasını yavaşlatmak için hükümet önlemlerini eleştirdiğini bildirdi.

Bununla beraber, teknoloji devinin ulusal bir yayıncıyı yasaklama sonucu, dün TalkRadio’ya koronavirüs karşısında hükümet politikası hakkında sual sorma hakkını korumak için çaba sarfetmek için giden kabine bakanı Michael Gove tarafınca hızla eleştirildi.

Murdoch’un Google’ın haiz olduğu hizmeti “tehlikeli bir emsal” ve “ifade özgürlüğü ve meşru ulusal tartışmalara sıkıdüzen uygulamakla suçladığını bildiren gazetesine nazaran, yasağın ek olarak News Corp. ”

tüm kategorileri kapsayabilir

YouTube ‘un TalkRadio’nun durumunda istasyonu eski haline getirmeyi haklı çıkarmak için hangi tür istisnayı uyguladığı net değil belirli bir içeriğe bağlı olarak, görüşlü radyo tüm kategorileri kapsayabilir.

Başına  , TalkRadio YouTube politikası ihlalleri için Ekim ve Aralık aylarında daha önceki işbırakımı almıştı. (Kısa) askıya alınmasına yol açan üçüncü grevin, ev sahiplerinden önde gelen Julia Hartley-Brewer ve eski Ulusal Eğitim Birliği başkanı Amanda Martin içinde öğretmenlere COVID-19 için en yüksek önceliğin verilmesi gerekip gerekmediğine ilişkin bir röportajla ilgili olduğu düşünülüyor. aşılar.

TalkRadio yasağının tersine çevrilmesi, uzun süredir devam eden teknoloji devi denetim kararlarının ifade özgürlüğü endişeleriyle çarpışan destanının en sonuncusu – hatta platformların bırakmayı seçtiği şeyler bir çok süre daha azca tartışmalı olmasa da. (Her ne kadar çevrimiçi ortamda yayılan ve güçlendirilen koronavirüs yanlış bilgisinden meydana gelen halk sağlığı risklerine ilişkin endişeler, şüphesiz her zamanki benzer biçimde platform moderasyonu işine fazladan tuzaklar ekledi.)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ortak kaygı mevzusu güçlüdür, hususi kuruluşlar (Birleşik Krallık) yayıncıları ile aynı şekilde düzenlenmemiş – ellerini “kabul edilebilir konuşma” kolunda tutmaya devam etmektedir.

Gene de Birleşik Krallık’ta değişiklik geliyor: Hükümet, Ofcom’un yönetimine büyük teknoloji getirecek bir yasama teklifi üstünde çalışıyor.düzenleyici şemsiye. (Ve TalkRadio’nun önceki açıklamasında işaret etmiş olduğu benzer biçimde, çıktısı aslına bakarsanız Ofcom tarafınca düzenleniyor.)

Çevrimiçi Güvenlik Bill bu yıl parlamentoya olması planlanan, yasadışı ve zararı olan içeriğin bir takım koruma kullanıcılara teknoloji platformları için bir “bakım yükümlülüğünü” önerecek. 

Plana nazaran Ofcom, platformların uyumluluğunu denetleyecek ve uyumlu olmayan dijital hizmetlere erişimi engelleme gücünün yanı sıra ihlaller için büyük para cezaları alma becerisine haiz olacak.  

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır