Connect with us

Hi, what are you looking for?

Teknoloji Haberi

Yüz tanıma: Artık algoritmalar yüz maskelerinin arkasını görebilir!

ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), “umut verici” bir doğruluk seviyesi ile yüz maskelerinden görebilen yüz tanıma teknolojilerine pilotluk yapıyor, bu da yolcuların sınır kontrollerinde ağızlarını ve burunlarını açmaya gerek kalmadan havalimanlarında esintiye girebilecekleri anlamına geliyor. .  

Denemeler, DHS bünyesindeki araştırma ve geliştirme birimi olan Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü (S&T) tarafınca düzenlenen senelik biyometrik teknoloji mitinginin bir parçası olarak düzenlendi. Ralli, 2018’den bu yana her yıl uzmanları, teknoloji satıcılarını ve gönüllüleri birinci derslik biyometrik sistemleri kontrol etmek ve çeşitli senaryolarda yüz tanıma teknolojisinin kullanımından meydana gelen zorlukların üstesinden gelmelerini sağlamak için bir araya getiriyor.  

Bu yıl, COVID-19 salgınının getirmiş olduğu yeni zorunluluklara cevap olarak ralli, suni zeka sistemlerinin bir takım değişik yüz maskesi takan bireylerin görüntülerini güvenilir bir halde toplama ve eşleştirme kabiliyetini değerlendirmeye odaklandı. ülke çapındaki internasyonal havalimanlarındaki teknoloji.  

60 yüz tanıma yapılandırması kontrol edildi

10 günlük bir etkinlikte,   60 değişik ülkeden ortalama 600 gönüllünün yardımıyla 60 yüz tanıma yapılandırması kontrol edildi . Denenen teknolojiler, on değişik eşleştirme algoritması ile eşleştirilmiş altı değişik görüntü toplama sisteminin bir karışımı ve eşleştirmesiydi. Bir insan yüzü ile sunulduğunda fotoğraf çekebilme becerisinden tanımlama sürecinin güvenilirliğine kadar değişen kriterlerde değerlendirildi.  

kimlik Belirleme oranı % 77’ye ulaştı

Gönüllülerden kendilerini hem maskeli hem de maskesiz sunmaları istendi. DHS, averaj olarak, değişik AI sistemlerinin maskelenmemiş bireylerin% 93’ünü doğru bir halde tanımladığını söylemiş oldu; maske takanlar için kimlik oranı averaj% 77’ye ulaştı. 

Bununla beraber, sonuçlar bir sistemden diğerine büyük farklılıklar gösteriyordu: mesela, en iyi performans gösteren teknoloji, fertleri maske takarken bile% 96 oranında doğru şekilde tanımladı. Ralli esnasında kontrol edilen en fena performans gösteren sistem, maskeli bireylerin yalnızca% 4’ünü tespit etti.  

“Bu% 100 muhteşem bir çözüm değil,”

S & T’nin Biyometrik ve Kimlik Teknoloji Merkezi direktörü Arun Vemury, “Bu% 100 muhteşem bir çözüm değil,” dedi, “sadece pek oldukça yolcunun yanı sıra artık yapmak zorunda olmayan havalimanlarında çalışan ön saflardaki personel için riskleri azaltabilir. tüm yolculardan maskeleri çıkarmasını isteyin. ” 

Yüz tanıma şu anda, Gümrük ve Sınır Koruması (CBP) tarafınca uygulanan Basitleştirilmiş Varış adlı bir programın parçası olarak belirli sayıda ABD havaalanında kullanılmaktadır. Basitleştirilmiş Varış altında, ülkeye giren ve çıkan internasyonal yolcuların kimliği, bir gezi belgesi sunmak zorunda kalmadan, havalimanındaki denetim noktalarında bir fotoğrafın anlık görüntüsü ile doğrulanabilir.  

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir yüz tanıma algoritması

Bir yüz tanıma algoritması, ferdin kimliğini doğrulamak için resmi, yolcunun daha ilkin hükümete sağlamış olduğu geçişlik ve vize fotoğrafları şeklinde bir fotoğraf galerisi ile karşılaştırır. Yolcular isterlerse süreçten vazgeçebilirler, bu durumda CBP yetkilileri tarafınca daha geleneksel bir belge incelemesi yapılır. 

CBP’ye bakılırsa, bugüne dek 55 milyondan fazla yolcu Basitleştirilmiş Varış sürecinden geçti. 2018 yılından bu yana sistem, 300 “sahtekarın” başkalarına düzenlenen gezi belgeleriyle yasadışı yollardan ülkeye girişini durdurdu. 

Basitleştirilmiş Varış’ın arkasındaki teknoloji, ilk uygulandığından beri hararetli bir münakaşa mevzusu olmaya devam ediyor. Irdelemenin bir çok, AI sisteminin tanımlama oranları çevresinde dönüyor: mesela geçen yıl, ABD Hükümeti Mesuliyet Ofisi (GAO), CBP’nin  yüz tanıma teknolojileri için performans testinde yetersiz kaldığını gösteren bir rapor yayınladı  . 

sistemin eşleştirme doğruluğunun yeterince kuvvetli…

GAO, galerideki aynı şahıs olmayan bir fotoğrafla eşleştirme riski taşıyan gezginlerin% 0,0092’si ile sistemin eşleştirme doğruluğunun yeterince kuvvetli olmadığını buldu. Sayı minik görünse de, aslına bakarsak ülke çapında on binlerce kişiye çeviri edilebilir.  

Dahası, GAO, CBP’nin eşleşme doğruluğunun ırk yada etnik köken şeklinde faktörlerden etkilenip etkilenmediğini bulmak için algoritmayı kontrol etmenin bir yolu olmadığını, bu da hızla gelişen teknolojinin sınır kontrolleri esnasında azınlık gruplarına karşı ayrımcı uygulamalar uygulayabileceği anlamına geldiğini belirtti. 

mahremiyet kabusu olacağı giderek daha açık hale geldi 

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) uzun süredir CBP’nin hatalı yüz tanıma sistemleri kullanmasını kınadı. Geçen yıl bir blog yazısında, örgütün kıdemli personel avukatı Ashley Gorski şunları söylemiş oldu: “Son birkaç yılda, yüz tanıma teknolojisinin iyi çalışmadığı ve öyleki olsa bile bir sivil özgürlükler ve mahremiyet kabusu olacağı giderek daha açık hale geldi. yapmış oldu.” 

Öte taraftan DHS, önceki mitinglerin biyometrik sistemlerin yüz tanıma kullanarak yüksek hacimli yolcuları hızla işlemede “muhteşem” bulunduğunu ve bir sonraki adımın teknolojiyi kullanıcıları maskeleyecek şekilde uyarlamak olacağını söylemiş oldu. Bu yılki etkinliğin nihai kontrol sonuçlarının önümüzdeki birkaç hafta içinde gelmesi planlanıyor. 

Advertisement. Scroll to continue reading.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

İnceleme

OnePlus Nord N10 5G benzersiz bir şey yapıyor: Oldukca fazla köşeyi kesmeden 5G’yi 299,99 dolarlık bir telefona getirin. Bu, Google Pixel 4A 5G ve Samsung...

Teknoloji Haberi

Discord, yasaklanmış subreddit r / The_Donald ve TheDonald.win ile bağlantılı bir Trump yanlısı topluluk olan “The Donald” adlı bir sunucuyu asakladı. Haber ilk olarak Platformer yazarı (ve Verge katılımcısı) Casey Newton tarafınca bildirildi ....

Mobil

iPhone ‘unuzda yanınızda başkalarının erişmesini istemeyeceğiniz birçok veri, kişisel veriler taşıyorsunuzdur. İOS, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olsa da, her şeyin iyi ve güvenli olup olmadığını...

Kategori

Firma 20 yıldır İvigo ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünler sayesinde insanların sınma ihtiyacını karşılamalarını sağlıyor. Firmanın elektrikli ve dijital konvektör ısıtıcıları evlerde bulunan bebek...

Advertisement

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır