Bizimle iletişime geçin

Merhaba ne arıyorsun

İnceleme

Zotac NEN Buğu Makinesi İncelemesi

Artıları

 • Mükemmel tasarım
 • Sağlam performans
 • Yükseltilebilir

Eksileri

 • Yüksek fiyatlı
 • SteamOS yeterince iyi değil

Anahtar Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: 900.00 £
 • SteamOS
 • Intel Core i5-6400T CPU
 • Nvidia GeForce GTX 960 GPU
 • Beraber Verilen Steam Kontrolcüsü
 • 1 TB 2,5 inç SATA durağan(durgun) sürücü

Zotac NEN Buğu Makinesi nedir?

Valve, Steam Makineleri’nin açılış dalgasını açıkladığında, ben de dahil olmak suretiyle birçok PC ve Linux oyuncusu bu fikirden tamamen vazgeçti. Teknoloji, PC oyuncularına herhangi bir sistem yada donanım yapılandırmasına bağlamadan tak ve çalıştır konsol benzeri bir edinim sunma sözü verdi.

Bu yüzden kağıt üstünde Zotac NEN Steam Machine piyasadaki en ilgi çekici oyun teknolojisi parçalarından biridir. Kuvvetli bir Intel Core i5-6400T işlemciye ve kuvvetli Nvidia GeForce GTX 960 GPU’ya haiz olan Zotac, Xbox One ve PS4’ün yanı sıra öteki Steam Makineleri ile zemini siliyor. CyberPower Syber, grafik kasına erişince.

Bununla beraber, fiyatlandırma 900 pounddan başlıyor ve Valve’ın yeni başlamış olan SteamOS’u hemen hemen etkilemedi, bu yüzden Zotac hakikaten bu açılış sözünü yerine getirebilir mi?

Zotac NEN Buğu Makinesi – Donanım

Bir mühendislik parçası olarak Zotac NEN, epeydir gördüğüm en iyi görünümlü oyun makinelerinden biridir. Beyaz üstü ve siyah ön paneli hoş bir halde abartılmış ve birçok oyun kutusunda gördüğüm aptal şatafatlı ışıklar ve grafiklerden arınmış.

SteamOS ile uyumlu olmadıkları için her zamanki TrustedReviews karşılaştırma ölçütlerini çalıştıramamış olsam da, dahili donanım oldukça iyi ve bileşenler, ayrı ayrı yada öteki Windows sistemlerinde incelediğimiz bileşenler.

Intel Core i5-6400T CPU, Intel’in yeni Skylake yongalarından biridir ve 2,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli olarak gelir – sadece çekirdeklerden hiçbiri hiper iş parçacıklı değildir, bundan dolayı verimlilik için aynı yararları elde edemezsiniz. PC’ler için bu orta düzeydir, sadece CPU onu bu senenin başlarında incelediğimiz ve daha eski bir Core i7-4785T Haswell CPU ile beraber gelen Alienware Steam Machine’in üzerine koyuyor.

CPU, yetenekli bir Nvidia GeForce GTX 960 1280 CUDA çekirdekli ve 3 GB VRAM’li GPU, genel 1080p oyun için yeterince iyi olmalıdır. Bağlantı söz mevzusu olduğunda oldukça iyi bir halde istiflenir ve iki Ethernet bağlantı noktası, dört HDMI çıkışı, USB 2.0, USB 3.0, bir SD kart yuvası, bir kulaklık soketi ve USB-C bağlantı noktaları ile beraber gelir. Depolama açısından, 1 TB 2,5 inç SATA durağan(durgun) sürücüyle kutudan çıkar.

Zotac’ın tüm bu donanımı, bir Xbox One’ın yarı boyutuna yakın, muntazam görünümlü, alçakgönüllü bir kasaya sığdırmayı başardığından fazlaca etkilendim. Eğlence merkezimde oturmak bu Buğu Makinesi Xbox One’ımı hantal gösterdi.

Dahası, öteki tak ve çalıştır makinelerin aksine, Zotac yükseltilebilir. Kaputunu açarsanız, 8 GB hafıza eklemek için alan bulursunuz – toplam RAM’i 16 GB’a getirir – ve bir M.2 SSD.

Muhteşem tasarım, Zotac’ın 900 sterlinlik fiyatını daha bağışlayıcı kılıyor ki bu, bu özelliklere haiz bir makineden beklediğimden daha yüksek. Aynı özelliklere haiz hususi bir teçhizat oluşturarak 100 £ ‘dan fazla tutum edebilirsiniz – akıllı bir alıcıysanız potansiyel olarak daha çok -.

Kendi oyun makinenizi inşa etmek sizin için bir fincan çay değilse, aynı oranda nakit için aynı yada daha üstün özellikleri sunan fazlaca azca evvelde oluşturulmuş teçhizat da vardır. Daha kuvvetli ve hız aşırtılabilir Intel i7-700K işlemciye haiz Alienware X51’i bir çok perakendecide aşağı yukarı aynı fiyata alabilirsiniz.

Hız Aşırtmacılar, AMD Radeon R9 390X grafikli Marvel 4K, 100 £ daha ucuz – kuşkusuz daha eski bir Intel Core i5-4460 işlemciyle geliyor.

Zotac NEN Buğu Makinesi – SteamOS

SteamOS, Zotac NEN’in en garip özelliklerinden biridir. Debian Linux’un bir çeşididir ve Steam oyuncuları için konsol benzeri bir edinim sunmayı amaçlamaktadır. Steam istemcisinin Windows uygulamasına benzer hususi bir tam ekran versiyonuna haizdir.

Kullanıcı arayüzü, Steam Mağazası, oyun kitaplığı ve ayarlarınız için rahat kısayollar ihtiva eder. Ek bir kolaylık olarak işletim sistemi önyüklemeden ilkin otomatikman güncellenir, şu demek oluyor ki yazılım güncellemelerini yada yeni grafik sürücülerini yükleme mevzusunda endişelenmenize gerek kalmamıştır.

Bunların hepsi kulağa mükemmel geliyor ve teoride işletim sistemi bir Steam kullanıcısının yada Linux oyuncusunun imgesel olması gerektiği anlamına geliyor. Fakat ne yazık ki durum bu değil. Steam Makinesini çalıştırdığım an, işletim sistemi ile ilgili her türlü sorunla karşılaştım.

Konsol kurulum süreci oldukça kolay ve basitçe Steam Makinesini internete bağlamamı gerektiriyordu – kablolu bir bağlantı kullandım, sadece Wi-Fi destekleniyor – ve Steam hesabıma giriş yapıyorum. Sadece, oradan işler birazcık daha azca sorunsuz gitti.

İşletim sistemi başlangıçta televizyonumun yerleşik hoparlörlerini tanımadı. Sesi çalıştırmak için Steam Makinesinin ses ayarlarına atlamam ve her çalıştırdığımda HDMI çıkışını manuel olarak seçmem gerekiyordu. Soundbar’ımın çalışmasını sağlamak o denli çılgınca oldu ki, denemekten vazgeçtim – benim dışımdaki nedenlerden dolayı, işletim sistemi bağlantıyı tanımadı.

Kitaplığımdan oyun yüklemeye başladığımda sorunlarım arttı. Platform 2003’te piyasaya sürüldüğünden beri istekli bir Steam kullanıcısıyım ve oldukça büyük bir oyun kitaplığım var. Sadece, Steam Makinesinde oynayabileceğim oyunların sayısı bir taraftan sayılabilir. Bunun sebebi SteamOS’un Direct X 12 desteğine haiz olmamasıdır. Netice olarak, Windows üstünde çalışacak şekilde tasarlanmış Steam oyunlarının bir çok, Zotac NEN’de yada başka herhangi bir Steam Makinesinde oynanmayacaktır.

XCOM 2, Zotac NEN’de koşabildiğim tek çağdaş oyundu. Bunun haricinde Left4Dead 2 ve BioShock Infinite şeklinde eski oyunlarla sınırı olan kaldım.

Son olarak AAA oyunlarını oynamak isteyenler için bu ciddi bir eksikliktir, sadece Khronos Group’un Vulkan API’sinin yayınlanması yardımıyla ufukta ümit var. Vulkan, geliştiricilerin platformlar arası oyunlar oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir API. SteamOS ile uyumludur ve geliştiriciler dahil olursa, yakın gelecekte Valve platformunda daha çok oyunun görünmesi gerektiği anlamına gelir.

SteamOS ek olarak PS4 ve Xbox One ile aynı oyun dışı uygulama teklifine haiz değildir. Netflix yada BBC iPlayer şeklinde mühim hizmetler için hususi bir uygulama yoktur. Bu tarz şeyleri istiyorsanız, daha geleneksel bir Debian kullanıcı arayüzü sunan SteamOS masaüstü moduna girmeniz ve işletim sisteminin web tarayıcısını kullanarak web uygulaması sürümlerini güçlendirmeniz gerekir – bununla yüzleşelim, birazcık saçma.

Zotac NEN Steam Machine – Performans ve Steam Kontrolcüsü

Zotac NEN’de oyun oynadığımda işler yoluna girdi. XCOM 2, orta seviyedeki grafik ayarlarıyla Steam Machine’de 1080p’de sorunsuz bir halde çalıştı.

Left4Dead, ayarları maksimize edilmiş olarak çalıştı. BioShock Infinite, CPU ağırlıklı olup yüksek grafik ayarlarıyla 1080p’de sorunsuz çalıştı. Zotac NEN’de oyun oynarken bazı Steam forumlarında bildirilen görsel eserlerin hiçbirini de fark etmedim.

Zotac NEN’in ne kadar sessiz koştuğundan da etkilendim. Uzun oyun seanslarında bile Zotac NEN’in fan ve soğutucu soğutma sistemi sessiz bir şekilde çalıştı – Xbox One’ın koşarken bir kediyi öldürüyormuş şeklinde ses çıkardığı noktaya kadar.

Steam Kontrolcüsü başka bir olumludur. Zotac NEN, Valve’in resmi Steam Mağazasında fiyatı 40 £ olan hususi kontrolör ile beraber gelir. Denetleyici, bir Xbox One denetleyicisinin ve bir Razr oyun faresinin melez evladı şeklinde hissettiren garip bir canavar.

Standart olarak sunulan X, Y, B, A ve üst tampon düğmelerinin arka tarafında düzgüsel joysticklerin ve açık oturum kontrollerinin yerini alan iki dairesel dokunmatik panele haizdir.

Kontrolü garip kılan şey, her bir düğmenin oyun bazında ne yapacağını özelleştirebilmenizdir. Mesela, XCOM’da, overwatch ve el bombası fırlatma şeklinde şeyler için kısayol tuşları içeren hususi bir denetim şeması oluşturdum. Istekli bir tamirci olarak, hususi denetim şemaları oluşturma kabiliyeti, bilhassa rekabetçi fazlaca oyunculu maçlar esnasında büyük bir olumludur.

Sadece kontrolü hakikaten mükemmel meydana getiren şey, SteamOS’un bulduğunuz herhangi bir denetim şemasını kaydetmenize ve paylaşmanıza izin vermesidir. Bu, bir çok konsolda kaybolan SteamOS’ta oyun oynamaya toplumsal bir unsur ekler. XCOM 2’yi piyasaya sürüldüğü gün Zotac NEN’de oynamaya başladım, bu da Steam Kontrolcüsü için mevcut bir denetim şeması olmadığı anlamına geliyordu.

Saatler içinde bir topluluk gelişti ve bir araya getirme girişimimi tamamen arkaik gösteren bir denetim planı üstünde çalışmaya başladı. Steam topluluğunu mükemmel kılan bu tür bir yoldaşlık ve bunun SteamOS’ta devam ettiğini görmekten memnunum.

Zotac NEN Buğu Makinesini satın almalı mıyım?

Bir Steam Makinesi satın almaya kararlıysanız, Zotac NEN sağlam bir seçenektir. Şaşırtıcı oranda donanımı ufak bir çerçeveye sığdırmayı başaran, iyi yapılandırılmış bir oyun makinesidir.

Bununla birlikte şaşırtıcı derecede sessiz çalışıyor ve CyberPower Syber yada Alienware Steam Machine şeklinde rakip Steam Makineleri kadar şatafatlı değil. Netice olarak, Zotac NEN’i bir donanım parçası olarak suçlamak zor.

Sadece şimdilik SteamOS’tan kaçınmanızı tavsiye ederim. Valve’ın işletim sistemi, en azından şimdilik, azca gelişmiş ve yetersiz desteklenmiş hissediyor. Vulkan’ın piyasaya sürülmesiyle bu durum yakında değişebilir, sadece bu API daha yeni çıktığında ve Zotac NEN’in 900 sterline mal olması pahalı bir kumar.

Netice olarak, şimdilik bir tak ve çalıştır konsol deneyimi istiyorsanız, bir PS4 yada Xbox One’a yatırım yapmanın daha iyi olacağını söyleyebilirim. Üst düzey performans sizin oyununuzsa, fazladan parayı Chillblast Fury Nano şeklinde yüksek kuvvetli bir Windows 10 oyun bilgisayarına harcamanız daha iyi olur.

Karar

Zotac NEN, SteamOS tarafınca hayal kırıklığına uğratan mükemmel bir donanımdır.

You May Also Like

Kategori

Yüzlercesini düzenledim Bu yüzden favorilerimi seçmek boşuna bir egzersiz olurdu. Bunun yerine, bana yeni bir şey öğreten Extra Crunch hikayelerinden bir örnek toplamaya çalıştım....

Teknoloji Haberi

”Ocak ayının ilk haftasında Telegram aylık 500 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Bundan sonra büyümeye devam etti: Yalnızca son 72 saat içinde 25 milyon yeni...

İnceleme

SSD pazarına erişince, Samsung var ve sonrasında hepimiz var. Birçoğu en iyi SSD’ler listemizde görünen sürücüleri icra eden düzinelerce SSD markası varken, bir çok...

İnceleme

i Yeni yıla girerken mor yatak tutarları hala kuvvetli gidiyor. Şu anda, direkt Purple’dan bir yatak satın aldığınızda siparişinize eklenen 337 $ değerine kadar...

Teknolojikervani.com © 2021 Tüm Hakları Saklıdır